Projektas „Senas daiktas – nauja istorija 2024“ kviečia senjorus dalyvauti konkurse ir prikelti daiktus naujam gyvenimui

Naujienų portale Lrytas startuoja UAB ,,EMP recycling“ ir žurnalo,,60+“ unikalus projektas „Senas daiktas – nauja istorija 2024“, kai seni daiktai ar jų detalės gali būti prikelti naujam gyvenimui. 

Tuo tikslu skelbiamas visą mėnesį truksiantis konkursas senjorams, kviečiantis vyresniuosius portalo skaitytojus dalintis įkvepiančiomis istorijomis, kaip jie suteikė antrą gyvenimą nebenaudojamiems elektronikos prietaisams. 

Tad senjorus kviečiame būti aktyviais, dalintis savo istorijomis, dalyvauti konkurse ir iki š. m. spalio 21 d. registruoti anketas su savo istorijomis. Nugalėtojus rinks ir portalo Lrytas skaitytojai, ir specialiai sudaryta vertinimo komisija.  

Registruoti anketas galite čia: Lrytas.lt / Senas daiktas nauja istorija

Projekto „Senas daiktas – nauja istorija 2024“ organizatoriai – nuo 1999 m. Lietuvoje gyvuojanti elektronikos atliekų perdirbimo įmonė „EMP Recycling“ ir žurnalas „60+“ kviečia dalyvauti konkurse, kuriame ne tik turėsite progą suteikti nenaudojamiems daiktams naują gyvybę, bet ir padėsite siekti bendro tikslo – rūpintis mūsų aplinka.

Konkursas vyks 2024 m. spalio 7 – lapkričio 7 d. dviem etapais. Pirmojo etapo metu naujienų portalo skaitytojai vertins konkursui pateiktas ir Lrytas aprašytas senjorų papasakotas istorijas, kaip jie seniems elektronikos prietaisams suteikė naują gyvenimą.

Antrojo etapo metu daiktus ir jų istorijas, surinkusias daugiausiai skaitytojų balsų, vertins specialiai šiai iniciatyvai suburta komisija: TV laidų vedėja Živilė Vaškytė-Lubienė, projekto „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė, naujienų portalo Lrytas verslo vystymo vadovė Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė, bendrovės „EMP Recycling“ generalinis direktorius Darius Valeika.

Komisijos nariai atrinks geriausias senjorų papasakotas istorijas apie naujam gyvenimui prikeltus daiktus, kurių autoriai bus apdovanoti. Nugalėtojų laukia puikūs prizai: trims iš jų atiteks kelialapiai į sanatoriją, o dar septyni bus apdovanoti rėmėjų dovanomis.

Pokyčiai įkvepia

Anot „EMP Recycling“ generalinio direktoriaus Dariaus Valeikos, paskaičiuota, jog Europos Sąjungos (ES) šalyse kiekviename namų ūkyje esančių elektronikos ir elektros prietaisų vidurkis siekia net 72 elektronikos prietaisus. 

Tad projekto komisijos narys ragina kiekvieną senjorą aktyviai dalintis savo daiktų istorijomis ir teisingai tvarkyti nebeveikiančią elektroniką – atiduoti ją tinkamai perdirbti. Atliekos, patenkančios į mūsų gamyklą po perdirbimo, virsta antrinėmis žaliavomis naujų daiktų gamybai. 

Taip pat atsikračius nereikalingų prietaisų, namuose padaugėja vietos ir pasidaro jaukiau, o galvoje atsiranda švaresnių bei pozityvesnių minčių.

„Mūsų bendradarbiavimas su Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorais yra puikus pavyzdys, kaip skirtingos kartos gali dirbti kartu, siekdamos bendro tikslo. Taip skatiname socialinę atsakomybę bei prisidedame prie svarbaus mums tikslo – edukuoti visuomenę visose amžiaus grupėse“, – teigia „EMP Recycling“ generalinis direktorius.

Kaip užsiregistruoti?

Ši iniciatyva yra skirta Jums – mūsų brangiausiems senjorams, kurie savo gyvenime sukaupė daugybę neįkainojamų prisiminimų!

Žurnalo „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė skatina ne tik kurti savo seniems daiktams naujas istorijas, bet ir dalintis žinia su artimaisiais, draugais bei kaimynais.

„Kartais net nepagalvojame, kad vienas mažas mūsų žingsnelis gali tapti didelio pokyčio dalimi. Būtent todėl labai kviečiu dalyvauti šiame unikaliame projekte, keistis idėjomis ir kartu keisti pasaulį, kuriame gyvename“, - sako L. Balčiūtė.

Tad norinčius dalyvauti kviečiame paskubėti registruotis. Daiktų istorijų bei Jūsų nuotraukų kartu su aprašomu daiktu ir kaip pavyko jį prikelti naujam gyvenimui laukiame iki spalio 21 d. Daugiau informacijos apie projektą rasite naujienų portale Lrytas.

Taupumas ir saugumas

Tapę konkurso dalyviais, turėsite progą pratęsti savo kadaise naudoto elektronikos prietaiso istoriją – Jūsų ar kažkieno kito rankose įrenginys gali sužibėti kitomis spalvomis. Be to, naujam gyvenimui prikeltas daiktas padeda gyventi ne tik tvariau, bet ir taupiau.

Pavyzdžiui, seniai pamirštas radijas gali virsti svarbia ryšio priemone, jei sutriktų modernios technologijos. O galbūt savo seną siuvimo mašiną norėtumėte paversti seifu? Įmanoma, tereikia įstatyti dureles, už kurių lengvai pasislėps Jums svarbūs ir brangūs daiktai. Be to, taip galima ir sutaupyti – kam pirkti naują daiktą, jei galima seną prikelti ir suteikti jam antrą gyvenimą.

Aplinka, kurioje gera būti

Tinkamai tvarkydami elektronikos atliekas, prisidedame prie žiediškumo ir mūsų planetos apsaugos – nenaudojamos technikos perdirbimas suteikia galimybę paversti ją vertingomis žaliavomis, kurios skirtos naujų daiktų gamybai.

Turite neveikiantį plaukų džiovintuvą ar nenaudojamą mikrobangų krosnelę? O gal ir vieną, ir kitą? Atlaisvinkite vietos nepajudindami nė pirštelio! EMP Recycling Atliekų Taksi paslauga suteikianti gyventojams nemokamą elektronikos atliekų surinkimą iš namų  yra patogi, greita bei užtikrinanti atsakingą šių daiktų perdirbimą. Belieka tik paskambinti 1806 arba užsiregistruoti www.emp.lt.

Be to, šio projekto metu įvairiuose Lietuvos miestuose bus organizuojami edukaciniai susitikimai, kuriuose sužinosite naudingos informacijos apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų gali tapti atsakingu, kad susidariusios atliekos taptų antrinėmis žaliavomis, kas užtikrintų nenutrūkstamą žiedinės ekonomikos ciklo vyksmą. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder