PAVOJAUS NĖRA. Sukurta nauja platforma radiacijos lygiui stebėti, tačiau pagrindo nerimauti nėra.

Radiacinio pavojaus Klaipėdoje nėra

Rusijos sukeltas karas Ukrainoje ne vieną verčia jaudintis dėl visuomenės saugumo. Dėl įtemptos geopolitinės situacijos regione ir pasaulyje vis dažniau sklinda melagingos naujienos apie padidėjusį radiacijos lygį aplinkoje.

Norėdamas išsklaidyti nepagrįstus gandus Radiacinės saugos centras sukūrė internetinę platformą, kurioje kiekvienas gali stebėti jonizuojančios aplinkos lygį. Nuorodą į platformą gyventojai gali rasti Radiacinės saugos centro internetinėje svetainėje.

„Atkreipiame dėmesį į tai, kad nuo Baltarusijos atominės elektrinės veiklos ir karo Ukrainoje pradžios iki šiol RADIS sistema nefiksavo jonizuojančiosios spinduliuotės padidėjimo Lietuvoje“, - „Vakarų ekspresui“ teigė Radiacinės saugos centro Avarijų valdymo ir mokymo skyriaus vedėjas Paulius Ruželė.

Anksčiau gyventojai stebėti situaciją galėjo Europos Komisijos radiologinio monitoringo platformoje (EURDEP), tačiau dėl didelio lankytojų srauto sistema dažnai neveikdavo.

Pasak P. Ruželės, uostamiesčio gyventojai dėl radiacijos pavojaus gali likti ramūs: „Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvos teritorijoje, jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplinkoje yra nepakitęs ir neviršija įprastinių lygių.“

Uostamiestyje taip pat nėra jokių objektų, kuriuose dėl avarijos aplinkoje galėtų pasklisti radioaktyviosios medžiagos.

Tiesa, nereikia išsigąsti, jei spinduliuotė padidėtų, ji gali kisti dėl natūralių priežasčių.

Jonizuojančiosios spinduliuotės lygio aplinkoje svyravimus gali lemti ir krituliai, nes radono dujos išsiskiria iš dirvožemio, kai dirvožemio kapiliarus užpildo kritulių vanduo, todėl, pradėjus lyti, gali padidėti jonizuojančiosios spinduliuotės (radiacijos) lygis", - informacija dalijosi P. Ruželė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder