„Raketa" nutraukė savo skrydį

Klubas "Raketa" nuo šiandien uždarė savo duris. Klaipėdos kultūros fabriko pastate įsikūrusi įstaiga buvo laimėjusi naują konkursą nuomotis patalpas toliau, tačiau išaugusios elektros kainos ir kitos priežastys privertė priimti nelengvą sprendimą.

Aistė Garjonė sako, kad dalyvaudama naujame konkurse dėl patalpų nuomos nebuvo gavusi pilnos informacijos, kokią kainą teks mokėti už elektros energiją.

"Kai paskaičiavome, tai supratome, kad neverta dirbti tam, kad galėtum susimokėti už elektrą", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Garjonė.

Anot jos, sprendimą nepasirašyti naujos sutarties nulėmė ir daugiau priežasčių, o elektra buvo paskutinis lašas. Maitinimo verslą ji tęs restobare "Tabu".

"Ir vyras nori, kad daugiau būčiau namie, o "Raketos" uždarymo vakarėlį padarysime "Tabu", - sakė Aistė.

Už elektrą nemoka

Praėjusią savaitę Klaipėdos kultūros fabrikas paskelbė, kad rugpjūčio mėnesio sąskaita už elektrą viršijo 20 tūkstančių eurų.

"Jau už liepą gavome 10 tūkstančių eurų, o už rugpjūtį su visais paskirstymo mokesčiais jau net 23 tūkstančių eurų sąskaitą", - "Vakarų ekspresui" sakė kultūros fabriko vadovė Raimonda Masalskienė.

Anot jos, rugpjūčio mėnesį vyraujant karštiems orams, didelę dalį elektros sunaudojo pastoto kondicionavimo sistema.

Tačiau kultūros fabrike įsikūrę menininkai ir kitos įstaigos šio elektros augimo nepajus, nes jie moka fiksuotą inkubatoriaus nuomos mokestį su visais komunaliniais mokesčiais. Jau keletą metų nekeistas mokestis per mėnesį siekia 5-9,5 eurų už kvadratinį metrą plius PVM.

"Praėjusi rugpjūtį inkubatoriaus elektros sąskaita buvo apie 1 tūkstantis eurų", - prisimena R. Masalskienė.

Anot jos, pačios elektros suvartojimas nepadidėjo, o tai, kad daigiau nei 20 kartų išaugo sąskaita, lėmė pakitusi elektros kaina ir jos skaičiavimo metodika.

Savivaldybei priklausantis kultūros fabrikas, kurį valdo VšĮ "Klaipėda ID", privalo elektrą pirkti viešojo pirkimo būdu.

"Šiemet buvome priversti pasirašyti tiekimo planą su birža susietomis kainomis. Fiksuotos kainos plano niekas nesiūlė", - sako R. Masalskienė.

Anot jos, pabrangusi elektra "suvalgys" visa įstaigos turėtą pelną ir metus planuojama baigti nuostolingai.

BRANGS. Vadovė Raimondas Masalskienė planuoja kreiptis į Savivaldybę, kad būtų didinamos Kultūros fabriko patalpų nuomos kainos. "Klaipėda ID" nuotr.

BRANGS. Vadovė Raimonda Masalskienė planuoja kreiptis į Savivaldybę, kad būtų didinamos Kultūros fabriko patalpų nuomos kainos. "Klaipėda ID" nuotr.

Didins nuomos kainą

Patalpos, kur buvo įsikūrusi "Raketa" yra atskirtos nuo inkubatoriaus, perduotos Savivaldybei ir jų nuomininkai už elektrą moka atskirai.

Nuomininkams atsisakius pasirašyti sutartį, dėl "Raketos" patalpų turės būti skelbiamas naujas konkursas.

"Dabar laukiame šildymo sezono pradžios ir išaugusių kainų", - sako R. Masalskienė.

Anot jos, bus kreipiamasi į Savivaldybę, kad būtų padidintos inkubatoriaus patalpų nuomos kainos, nes rugpjūčio mėnesį "pinigų srautai jau buvo neigiami".

Šiuo metu Klaipėdos kultūros fabrike laisvų nuomai patalpų nėra.

Jo vadovė tikina, kad pavyksta kontroliuoti nuomininkų elektros vartojimą.

"Visi yra mums matomi ir tikrai kripto valiutų kasimu niekas neužsiima", - tikina R. Masalskienė, atsakydama į internautu komentarus, kad Kultūros fabrikas galėtų būti gera vieta tokiai veiklai. Juk atskirai nereikia mokėti nei už sunaudotą elektrą, nei už patalpų kondicionavimą.

Sidebar placeholder