Ramūnas Karbauskis, LVŽS pirmininkas

Ramūnas Karbauskis apie Artūro Orlausko kandidatūrą: jam yra artimos LVŽS vertybės

(10)

Penktadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) patvirtinus likusius partijos kandidatus į merus, Kauno rajone „valstiečiai“ iškėlė Lietuvos šeimų sąjūdžio nario, humoristo Artūro Orlausko kandidatūrą.

Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad šeimų sąjūdžio atstovas pats pasisiūlė kandidatuoti, o  LVŽS Kauno rajono skyrius tam pritarė – „valstiečių“ vadovo manymu, A. Orlauskui yra artimos LVŽS vertybės, jis yra itin gerai žinomas Kaune ir miesto rajone.

„Ponas Orlauskas yra vienas iš šeimų sąjūdžio tarybos narių. Tas sąjūdis nėra politinė organizacija. Mes su šia organizacija nesame vedę jokių derybų. Jis (A. Orlauskas – ELTA) paprasčiausiai pats kreipėsi su tokiu siūlymu, kad jis galėtų būti mūsų kandidatas, jam yra labai artimos mūsų vertybės – praktiškai analogiškos“, – Eltai sakė „valstiečių“ lyderis.

„Aišku, kad jo žinomumas rajone, savivaldybėje ir mūsų žmonių bendros pastangos gali duoti pakankamai įdomią rinkimų kampaniją, kuri gali būti Kauno rajono gyventojams pakankamai įdomi ir motyvuojanti juose dalyvauti“, – aiškino jis.

A. Orlauskas visuomenėje yra vertinamas gana kontraversiškai. Paklaustas, ar dėl tokių kandidatų reputacijos LVŽS neatsidurs politinėse paraštėse, R. Karbauskis kategoriškai nesutiko. Anot jo, partija negali tapti marginalia dėl vieno kandidato, atstovaujančio Lietuvos šeimų sąjūdį.

„Mes tarp kandidatų turime vienintelį žmogų, kuris priklauso tai organizacijai (Lietuvos Šeimų sąjūdžiui – ELTA). Kol kas, kiek žinau, vienintelis tarp visų kandidatų – tūkstančio tų, kurie dalyvaus rinkimuose. Nežinau, ar daugiau yra iš sąjūdžio. (...) Ką tai reiškia, kas čia marginalizuojasi? Kodėl taip sakoma, kas tam žmogui negerai?“, – klausė R. Karbauskis.

„Suprantu, kad yra tokių, kurie jam kabina visokias klišes, visaip kaip pravardžiuoja. Mane irgi pravardžiuoja. (...) Visa tai yra propaganda, kuri pilasi ant jo, ant visų aplinkui. Jam nėra iškeltos jokios bylos, jis nėra kažkuo tai kaltinamas, todėl nematau jokios problemos, kad jis yra skyriaus iškeltas kandidatu“, – nurodė politikas.

Tikina, kad LVŽS kandidatai yra favoritai

Dalį kandidatų į merus LVŽS iškėlė dar pavasarį – viso „valstiečiai“ patvirtino 38 kandidatų į merus kandidatūras. R. Karbauskis yra įsitikinęs, kad visi partijos nariai, pasiryžę tapti kandidatais, yra stiprūs.

„Faktiškai, mes turime favoritus – kurį bepaimsi miestą ir mūsų kandidatą, bet kuris žinantis situaciją pasakys – šitas žmogus bus matomas, šitas žmogus tikrai surinks nemažai balsų“, – neabejojo politikas.

Tačiau prognozuoti, kiek konkrečiai merų postų partija pelnys po balsavimo kovo mėnesį, R. Karbauskis nedrįso.

„Aiškiai tų mandatų pildysime skaičių. Iš tikrųjų, siūlome kandidatus, kurie gali būti labai gerais merais“, – sakė jis.

Tarp LVŽS kandidatų didžiuosiuose miestuose – eilė Seimo narių. Kaune partija kelia parlamentaro Aurelijaus Verygos, Klaipėdoje – Seimo narės Ligitos Girskienės, Panevėžyje – Deivido Labanausko, Raseinių rajone – Arvydo Nekrošiaus, Ukmergėje – Juozo Varkalio kandidatūras. Paklaustas, ar dėl tokio gausaus kandidatų Seimo narių skaičiaus nenukentės „valstiečių“ frakcija Seime, R. Karbauskis tikino, kad politikai gali daugiau nuveikti savivaldoje, o ne Seime, dirbdami opozicijoje.

„Seimo narys opozicijoje ar Kauno miesto meras? Suprantame, kad Kauno miesto meras gali daug daugiau naudos duoti Lietuvai ir Kauno žmonėms“, – aiškino partijos lyderis, akcentuodamas, kad parlamento opozicija valdantiesiems nereikalinga, todėl būdami merais, politikai bus daug geriau matomi visuomenėje.

Tokios pat pozicijos R. Karbauskis laikosi ir dėl europarlamentaro Stasio Jakeliūno – LVŽS narys varžysis dėl mero posto sostinėje.

ELTA primena, kad savivaldos rinkimai numatomi kitų metų kovo 5 d.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder