Rūtos Emigart Čiuželienės karpiniuose - Mažosios Lietuvos krašto akcentai

Šilutiškės, buvusios pedagogės, tautodailininkės Rūtos Emigart Čiuželienės pamario krašto visuomenei bei Lietuvos menininkams pristatinėti tikrai nereikia, jos darbai kalba patys už jų kūrėją.

Rajoninių, respublikinių, tarptautinių kolektyvinių ir personalinių parodų autorė yra pelniusi ne vieną apdovanojimą ar padėką. Jos darbų yra įsigiję ne tik Lietuvos, bet ir užsienio meno mėgėjai.

Rūta Emigart Čiuželienė – pamario krašto dukra, gimusi Šilutės rajono Saugų seniūnijos Kukorų kaime.

Savo gyvenimą susiejusi su pedagogika ir tautodaile.

Ne vienam savo buvusiam mokiniui sugebėjusi įskiepyti meno gyslelę, ne vieną džiuginusi savo kuklumu, profesiniu brandumu, pagarba ir jaunam, ir vyresniam.

Ir tuomet pagalvoji apie Rūtą ar išgirsti jos balsą, prieš akis iškyla besišypsantis veidas, pilnos džiugesio akys, žmogiška meilė ir dėmesys šalia esančiam.

Parodose su karpiniais R. E. Čiuželienė dalyvauja nuo 1985 metų. N

uo 1990-ųjų – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė. Jai suteiktas meno kūrėjos statusas.

Tautodailininkė yra respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ ir aukščiausios Šilutės rajono savivaldybės premijos „Sidabrinė nendrė“ premijų laureatė.

Puikiai įvaldžiusi karpytojos talentą tautodailininkė kasmet surengia ne po vieną autorinę parodą.

Naujausių darbų paroda surengta Rusnės Salos etnokultūros centre, dalyvaujant šio centro direktorei Birutei Servienei, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkei Vidai Šmitienei, gausiam bendraminčių, namiškių, tautodailininkų ir svečių būriui.

R. E. Čiuželienės karpiniuose – Mažosios Lietuvos krašto akcentai: architektūra, bažnyčios, sodybos ar jų fragmentai, vėtrungės, kurėnai, burės, gamtos vaizdai, paukščiai, augalų ir tautodailės motyvai. Pamario – Rusnės ir Ventės rago – gyvenviečių akcentai.

Kiekvienas tautodailininkės darbas stebina kruopštumu, kompozicijos išmanymu, puikiu darbo pateikimu žiūrovui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder