Seimo vadovė: su okupacija nesusidūrusiai kartai svarbu surikiuoti vertybinius akcentus

(6)

Per 33-ejus metus subrendo nauja nepriklausomybės sąlygomis susiformavusi karta, tačiau jai itin svarbu surikiuoti vertybinius akcentus, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Subrendo graži, pajėgi, nepriklausomybės sąlygomis susiformavusi karta, kuriai galimybė rinktis, atvirumas pasauliui, nevaržoma saviraiška yra duotybė.

Tačiau šiai kartai, nesusidūrusiai su okupacija, nepatyrusiai kovos už laisvę išbandymų, itin svarbu susirikiuoti vertybinius akcentus“, – šeštadienį sveikindama su Kovo 11-ąja sako Seimo pirmininkė. 

Seimo Ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pranešime parlamento vadovė taip pat pažymi, kad Kovo 11-osios dokumentas sukūrė esminį visuomenės gyvenimo įvykį, kurio įsisąmoninimas žmogų paverčia laisvu.

„Tą laisvę įgyvendinus pagal viešai deklaruotas demokratiško susitvarkymo taisykles, nutinka stebinanti transformacija – žmonės tampa piliečiais. Piliečiais, turinčiais savo teises, laisves, įsipareigojimus bendruomenei, istorijai ir ateičiai. Piliečiais, įsipareigojusiais laisvei ir pajėgiais kurti valstybę“, – sako parlamento vadovė.

Sveikindama visus su Kovo 11-osios, „mūsų pergalės prieš priešiškas jėgas dienos“ proga ji taip pat pabrėžia: „Mes nugalėjome ir Ukraina nugalės“.

1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas paskelbė, kad atkuriama nepriklausoma Lietuvos valstybė.

Už Aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“ balsavo 124, susilaikė šeši deputatai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder