Šeimos gynimo maršas baigėsi be jokių incidentų ir reikalavimų paskelbimu

(1)

Baigėsi „Didysis Šeimos gynimo maršas“, kurio dalyvių automobilių kolona keliavo nuo Klaipėdos iki Vilniaus, pasiekė sostinę. Tautine bei renginio atributika, vėliavomis ir lipdukais paženklinę savo transportą ir aprangą maršo dalyviai susirinko Vingio parke finaliniam protesto renginiui.

 

8.00. Pajudėjo pirmoji automobilių kolona iš Klaipėdos. Joje susirinko maršo dalyviai iš Šilutės, Palangos, Gargždų, Kretingos ir aplinkinių regionų.

8.45. Telšiai pasitiko Mažeikių koloną ir dabar visi automobiliai pro Varnius juda link autostrados Vilnius - Klaipėda.

9.00. Studijoje apsilankė vienas iš akcijos organizatorių - Antanas Kandrotas. Jis „pasidžiaugė" , kad renginio išvakarėse organizatorius, koordinatorius ir kitaip su akcija susijusius asmenis, be aiškios priežasties, lankė policijos pareigūnai. Šių vizitų tikslas, pasak jo, taip ir liko neaiškus...

Archyvų nuotr.

Modesto Patašiaus nuotraukos

10.10. Išriedėjo maršo dalyvių kolona iš Biržų.

10.30. Telšių, Mažeikių ir aplinkinių regionų maršo dalyviai pasiekė autostradą ir laukia, kol galės prisijungti prie nuo Klaipėdos atriedančios kolonos.

10.31. link sostinės patraukė susirinkusieji Tauragėje. Pajudėjo ir Pasvalio kolona, prieš kelionę gavusi kunigo palaiminimą.

11.10. į kelią leidos ir Tauragės rajone esančio Skaudvilės miestelio žygio dalyviai.

Archyvų nuotr.

11.15. Iš Klaipėdos pajudėjusi kolona pasiekė Kryžkalnį ir sėkmingai juda toliau. Gauta informacijos, kad link sostinės artėja šiuo metu maršrutu Ignalina - Švenčionys judantys automobiliai.

11.20. Į kelią patraukė ir Lietuvos centro - Kėdainių - gyventojai.

11.50. Kelyje buvo pastebėta ir iš Suvalkijos link sostinės judanti gausi automobilių kolona.

12.20. - Jurbarko ir Tauragės Šeimų maršo dalyvių kolonos susijungė ties Kryžkalniu. Žmonės linksmi, draugiški ir taikūs su šeimomis vyksta į Vilnių!

Archyvų nuotr.

13.00. Bendra milžiniška kolona pasiekė Kauną ir, nepaisant prasidedančių provokacijų, sėkmingai juda link sostinės.

13.20. Pro Kauną važiuojančią koloną pasveikino ir Lietuvos žmones nustoti bijoti paragino prezidentas Rolandas Paksas ir jo vadovaujama akrobatinė oro eskadrilė ANBO.

13.45. Netrukus sostinę turėtų pasiekti iš Širvintų ir iš Šalčininkų pajudėjusios kolonos.

14.00. Gavome žinių, kad Didįjį šeimos gynimo maršą 2021 palaiko ir Londone gyvenantys mūsų tautiečiai.

Archyvų nuotr.

14.30. Pirmieji pagrindinės kolonos automobiliai pasiekė Vievį. Iki Vilniaus - visai nebetoli.

15.00. Pirmieji automobiliai jau Vilniuje.

15.30. Sostinę pasiekę kolonos dalyviai parkuojasi ir renkasi į Vingio parką, kur jų laukia pėsčiomis atėję vilniečiai ir sostinės svečiai.

17:10. Prie Vingio parko pakalbinti pareigūnai pasakė, kad viskas vyksta labai sklandžiai, jokių incidentų fiksuota nebuvo.

18:00. Renginys netrukus prasidės, VIngio parke žmonių prisirinko kaip prieš 30 metų - Sąjūdžio laikais.

Archyvų nuotr.

18:10. Renginys jau prasidėjo. Organizatoriai padėkojo talkinusiems savanoriams ir žmonėms, kurie faktiškai patys sukūrė šį renginį.

18:15. Į tautą kreipėsi prezidentas Gitanas Nausėda ir pareiškė, kad tauta turi būti girdima nuolat, o ne kartą per 4 metus. Taip pat paminėjo, kad šeima tai yra vyro ir moters santuoka.

18:20. Karo kapelionas Arnoldas Valkauskas subūrė susirinkusiuosius bendrai maldai ir palaimino renginį.

18:40. Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas pasiūlė dabartinę valdžią išmesti į istorijos šiukšlyną, o susirinkusieji Vingio parke tam pritarė.

Archyvų nuotr.

18.50. Istorikė Rasa Čepaitienė pasiūlė visiems susirinkusiems atvažiuoti prie Seimo, kai ten bus svarstomas Partnerystės įstatymas. Sprendžiant iš susirinkusiųjų reakcijos, taip gali ir nutikti.

19:10. Smuikininkas Vilhelmas Čepinskis su žmona Viktorija Kukauskaite pasirodymą baigė žodžiais: „už šeimą, už Lietuvą!"

19.15. Svečiai iš Latvijos Romeks ir Roberts pasakė, kad mes visi - ir lietuviai,ir latviai - turime teisę ginti savo tradicines vertybes, šeimas ir vaikus.

Archyvų nuotr.

19.45. Kunigas Robertas Grigas kalbėdamas apie seksualines mažumas ironiškai klausia, ar kas nors yra matęs gatvėse juos sumuštus, persekiojamus, skriaudžiamus. Kunigas 60 metų nugyvenęs šioje valstybėje nėra matęs tokių dalykų, nes mūsų tauta yra tolerantiška, o taip pat jis įsitikinęs, kad jei kažkam reikėtų pagalbos, lietuviai padėtų, neklausdami tautybių, seksualinių orientacijų ir panašių dalykų.

20:10. Lietuvos turgaviečių ir prekyviečių asociacijos vadovas Vytenis Butkevičius primena, kad dabartinis Seimas yra išrinktas rinkėjų balsų mažumos ir neatstovauja visos visuomenės.

Archyvų nuotr.

20:30. Linkėjimus iš Ispanijos atsiuntusi menininkė, juvelyrė Jurga Lago perspėjo, kad saugodami savo laimę, mes galime prarasti savo laisvę ir priminė, kad be vaikų nebus ateities.

20:50. Profesorius Eduardas Vaitkus „pasidžiaugė", kad valdžia, nepaisydama Konstitucijos, pamynė žmonių teises ir nusprendė juos skirstyti į skiepytus ir neskiepytus.

21.10. Kipras Valentinavičius perskaitė rezoliuciją, adresuotą Jo Ekscelencijai Prezidentui Gitanui Nausėdai, kuria prašė apginti tautos vertybes ir išsaugoti Konstituciją.

Archyvų nuotr.

21:20. Algimantas Rusteika perskaitė I.Šimonytei ir V.Čmilytei-Nielsen adresuotus reikalavimus, kuriuose buvo reikalavimas atšaukti nekompetetingus ministrus: A.Armonaitę, E.Dobrovolską, A.Dulkį, atverti vaikams mokyklas ir neratifikuoti Stambulo konvencijos. Taip pat atšaukti iš pareigų LRT vadovę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę. Terminą davė iki birželio 1d. Susirinkusieji kiekvieną reikalavimą palydėjo šūksniais ir plojimais. Baigdamas kalbą A.Rusteika paminėjo, kad Vilniaus savivaldybei išduotas prašymas leisti surengti mitingą birželio mėnesį, kuriame bus įvertinta, ar valdžia įsiklausė į žmonių valią.

Šia džiugia pakilia gaida, skambant Romo Dambrausko sukurtam himnui, „Didysis šeimos gynimo maršas" baigėsi.

Kadangi renginys yra orientuotas į šeimą, organizatoriai pasirūpino šeimomis su vaikais - pastatyta palapinė vaikų pamaitinimui ir pervystymui.

Archyvų nuotr.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder