Seksologė perspėja: lytinį gyvenimą gali sugadinti viena smulkmena, kokia ji?

Seksologė perspėja: lytinį gyvenimą gali sugadinti viena smulkmena, kokia ji?

Susijaudinimo nesuderinamumas gali turėti įtakos poros santykiams lovoje. Ne paslaptis, kad geras seksas yra susijęs su jūsų proto lavinimu, todėl seksologai aiškina, kokią įtaką psichologinis nusiteikimas turi jūsų laikui lovoje.

Kad lytiniais santykiais galėtumėte mėgautis – turite jaustis saugūs ir užtikrinti, kad visas kūnas patirs malonumą, todėl seksologai pataria mylėtis, kai esate geros nuotaikos. Smegenys turi jausti susijaudinimą, kad jūsų kūnas reaguotų taip pat.

„Kai žmonių kūnas ir protas nėra sinchronizuoti, jie patiria tai kas vadinama susijaudinimo nesuderinamumu. Turbūt daugelis porų susiduria su situacijomis, kai antroji pusė dega noru savo aistrą perkelti į miegamąjį, tačiau vienam iš poros tuo metu nedegant šiuo noru – lytiniai santykiai nuvilia“, – teigia seksologė Emily Nagoski.

Ekspertė sako, kad tokia pati diagnozė laukia ir tų, kurie jaučiasi fiziškai pasiruošę lytiniams santykiams, tačiau jų mintys užimtos kitur.

Galbūt susiduriate su sunkumais darbe, o gal sekančią dieną jūsų laukia sunkus darbo pokalbis. Įtampa jūsų smegenyse padarys neigiamą poveikį lytiniam gyvenimui.

Susijaudinimo nesuderinamumas gali kilti dėl daugybės priežasčių, pradedant stresu ir baigiant hormonų pusiausvyros sutrikimu.  

Jei dažnai tai patiriate nereiškia, kad praradote susidomėjimą seksu ar savo partneriu. Yra dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte situaciją.

Ką daryti?

Terminą „susijaudinimo nesuderinamumas“ savo knygoje pirmoji aprašė seksologė Emily Nagoski, mokslų daktarės surinktais duomenimis: net 90 proc. moterų ir 50 proc. vyrų pripažino išgyvenę šią situaciją.

Statistika įrodo, kad susijaudinimo nesuderinamumą patiriantys žmonės neturėtų dėl to nerimauti.

„Labai svarbu žinoti ir prisiminti, kad nesate palūžęs ir neturite trūkumų. Mūsų psichologiją veikia nusiteikimas dėl savo išvaizdos.

Lytinio akto metu dangstydami savo kūną rankomis įpareigojate smegenis galvoti apie trūkumus, kurios slepiate nuo savo partnerio“, – aiškino Emily Nagoski.

Susijaudinimo nesuderinamumą atpažinę ir suprantantys asmenys turėtų ruošis lytiniams santykiams: diskutuoti su partneriu, nustatyti ribas, atitikinčias jūsų psichologinį ir emocinį troškimą. Visgi, seksologė įspėja, kad šio sutrikimo atpažinimas užtrunka.

„Seksualumas gali būti sudėtingas dalykas, mes nuolat apie tai sužinome daugiau, kai augame. Susijaudinimo nesuderinamumo supratimas padės nuraminti jūsų rūpesčius“, – tęsė ekspertė. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder