Seni medžiai pavojų kelia ne visada

Tauralaukio gyventojams galvos skausmą kelia kieme stūksantis medis. Žmonės baiminasi, kad lūždamas storakamienis gali ne tik apgadinti turtą, bet ir kelia pavojų gyventojų sveikatai bei gyvybei.

Į Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistus kreipėsi Kadagių gatvės gyventojai, prašydami pašalinti šalia daugiabučio namo automobilių stovėjimo aikštelės augantį medį.

Gyventojų manymu, tuopa yra pasenusi ir pučiant smarkesniems vėjo gūsiams gali užgriūti ant automobilių, praeivių, kieme žaidžiančių vaikų.

„Labai tikėtina, kad tuopa bet kuriuo metu gali nuvirsti. Per pastaruosius trejus metus buvo pašalinti du tokie medžiai. Vienas iš jų pats išvirto“, - pasakojo klaipėdietis.

Į žmonių nuogąstavimus sureagavę Miesto tvarkymo skyriaus ir aplinkosaugos specialistai nuvyko į vietą įvertinti tuopos būklės.

Anot jų, medis nėra avarinės būklės ir pavojaus turtui bei žmonėms nekelia.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė teigė, jog tokiais atvejais medžiai patikimi namo administratoriaus ar administruojančios bendrovės globon.

Gyventojams sutikus pašalinti tuopą, ji būtų pjaunama jų pačių lėšomis.

Kas mėnesį skyriaus specialistai sulaukia apie 10 prašymų pašalinti pavojingus, sutrešusius, gatvių ir sankryžų matomumą ribojančius medžius. Jeigu medis nepatenka į saugomų medžių sąrašą, jam pašalinti kliūčių nėra ir darbai atliekami operatyviai. Prieš kertant saugomus storakamienius, būtina gauti specialų leidimą iš aplinkosaugos specialistų.

Avarinės būklės medžiai yra šalinami miesto Savivaldybės lėšomis. Pranešimų apie pavojingus medžius ypač padaugėja siaučiant stipriems vėjo gūsiams. Šią savaitę, antradienį, ugniagesiai gelbėtojai 14 kartų vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių. Keturi medžiai buvo pašalinti Klaipėdoje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder