Šilališkio gyvybė užgeso po medikų klaidos: vietoje operacinės išsiuntė į psichiatrinę

(4)

Šilališkio Sauliaus L., kuris neatsibudo po operacijos, artimieji mano, kad jį galbūt buvo galima išgelbėti. Bet medikai suklydo nutarę, esą alkoholinės psichozės ištiktą žmogų reikia vežti į psichiatrijos ligoninę.

Ant operacinio stalo 48 metų ligonis atsidūrė tik po paros. Ištikus insultui tiek laiko – per daug, kad būtų galima išgelbėti gyvybę.

Artimieji nusiteikę teisybės ieškoti teisme, tačiau Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos išvados jiems nepalankios – žalos nepadaryta.

Ligoniui – antrankiai

Visos bėdos prasidėjo pernai gruodžio 15-ąją.

„Saulius turėjo savo įmonę, vežiojo siuntas. Ryte išvyko į darbą, paskui kalbėjomės telefonu, susirašėme žinutėmis. Viskas buvo normalu.

Autostradoje Klaipėda–Vilnius jis turėjo perduoti surinktas siuntas. Jų atsiimti atvažiavęs žmogus suprato, kad Sauliui kažkas negerai, – negalėjo su juo susikalbėti, todėl paskambino jo įmonės darbuotojui, tas – Sauliaus dukteriai.

Ji nuvažiavo pasiimti tėvo, parvežė namo. Netrukus ir aš ten atlėkiau“, – pasakojo Sauliaus L. draugė Asta.

Išlipęs iš automobilio Saulius L. nesiorientavo aplinkoje, nenorėjo eiti į namus, nesuprato, ko jo klausiama, vėmė. Sunerimę artimieji iškvietė greitąją pagalbą.

Skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė teigė, kad pacientas buvo labai neramus, net agresyvus, iškviesti policijos pareigūnai jį surakino antrankiais.

Atlikti tyrimų jam negalėjo, tik suleido raminamųjų ir nusprendė vežti į Šilalės ligoninę. Čia vyrą apžiūrėjo Ambulatorinio konsultacinio skyriaus vedėjas gydytojas neurologas Gintautas Macevičius.

„Kadangi galiojo pandemijos apribojimai, į Priėmimo skyrių mūsų neįleido. Gydytojas mūsų net nepaklausė, kas nutiko. Išėjusi felčerė pareiškė, kad mes meluojame, nes gydytojas sakęs, jog Saulius ne pirmą kartą atvežamas į ligoninę dėl baltosios karštligės.

Buvau priblokšta – mes su juo kartu gyvenome aštuonerius metus, tačiau nieko panašaus nebuvo nutikę.

Felčerė dar apkabino Sauliaus dukrą ir paguodė: „Neverk, atsipagirios ir sugrįš“, – iki šiol dėl nepagrįstų kaltinimų Asta negali ramiai kalbėti.

Neblaivus nesėdo prie vairo

Audito išvadose taip pat teigiama, jog ji pasakiusi, kad Saulius L. dvi dienas gėrė alkoholį.

„Nesakau, kad jis buvo abstinentas. Kelios dienos prieš priepuolį, penktadienį, šventė savo draugo gimtadienį.

Šeštadienį jis tik alaus išgėrė, o sekmadienį – nieko, nes ruošėsi darbo savaitei.

Pirmadienį dirbo, antradienį taip pat – iki priepuolio. Jis labai vertino savo darbą ir niekada neblaivus nesėdo prie vairo. Juk ne kartą buvo imta kraujo tirti. Kodėl išvadose nėra nurodytos jokios promilės?“ – stebėjosi Asta.

Audito išvadose rašoma, kad Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo atlikti kraujo tyrimai, tarp jų – ir dėl alkoholio jo kraujyje, tačiau nenurodoma, koks atsakymas buvo gautas.

Šilalės ligoninėje Saulius L. išbuvo tik pusvalandį. Pirminiais duomenimis, jam buvo nustatyti psichikos ir elgesio sutrikimai dėl alkoholio.

Gydytojo G.Macevičiaus sprendimu pacientas, lydimas policijos pareigūnų, išsiųstas į Švėkšnos psichiatrijos ligoninę.

Astos teigimu, budinti gydytoja nustebo, kad vyras atvežtas pas juos, o ne į Klaipėdos universitetinę ligoninę, – taip buvo nuspręsta neatlikus jokių pirminių tyrimų.

Vadinasi, būtinoji medicinos pagalba Šilalės ligoninės Priėmimo skyriuje nebuvo suteikta.

Medikams prisiskambinusi ligonio sesuo papasakojo, kad jau tris savaites brolis skundėsi galvos skausmais, gėrė vaistus nuo skausmo.

Prarasta per daug laiko

Ir po Švėkšnoje praleistos nakties Sauliaus L. būklė nepagerėjo. Įtarus neurologinę patologiją nuspręsta jį vežti į Klaipėdos jūrininkų ligoninę toliau tirti, iš čia dėl aneurizmos plyšimo komos ištiktas šilališkis pervežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę ir skubiai operuotas.

Pirmomis dienomis po operacijos jo būklė šiek tiek pagerėjo, tačiau po dviejų savaičių vyras mirė.

„Mūsų nepalieka mintis, kad Saulių buvo galima išgelbėti, jei iš Šilalės jis būtų buvęs iškart vežamas į Klaipėdą, o ne į Švėkšną. Buvo prarasta be galo daug laiko, kol jis atsidūrė ant operacinio stalo.

Manau, taip nebūtų atsitikę, jei gydytojas G.Macevičius būtų atėjęs ir pasikalbėjęs su manimi ir Sauliaus dukra. Mes sunerimusios laukėme ligoninės kieme.

Buvo galima bent paskambinti, jei baiminosi bendrauti dėl koronaviruso.

Niekaip nesuprantu, iš kur atsirado kalbų, kad Saulius kelias dienas gėrė.

Man paskambinęs G.Macevičius nepaneigė pamanęs, kad susidūrė su alkoholiku, viską išdėstė medicininiais terminais, akcentavo, jog galvos aneurizmos tuo metu nebuvo galima nuspėti, atsiprašė už tai, ko nebuvo galima padaryti, sakė, kad tai jam bus pamoka.

Bet ar medikas turi teisę mokytis žmogaus gyvybės kaina?“ – svarstė artimo žmogaus netekusi moteris.

Tauragės policijos komisariatas iki šiol atlieka ikiteisminį tyrimą dėl mirties aplinkybių nustatymo.

Gydytojas G.Macevičius „Lietuvos rytui“ aiškino, kad buvo atlikta viskas, kas tuo metu buvo įmanoma. Tai patvirtino ir Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija.

„Į mūsų gydymo įstaigą atvežtas pacientas buvo labai susijaudinęs, nerimastingas, nieko negalėjome daugiau atlikti, buvo slopinamas vaistais, jokios židininės simptomatikos nestebėta.

Būklė buvo neaiški, o kai aprimo, buvo išsiųstas gydyti į Jūrininkų ligoninę. Šiuo atveju nebuvo traktuojama, kad asmuo – girtas, tačiau tokia būklė pastebima, kai žmogus ilgiau vartoja alkoholį ar abstinencijos metu“, – teigė G.Macevičius.

Jo manymu, mirusiojo artimųjų pasakojimai – tik jų asmeninė nuomonė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder