Socialinės ir inžinerinės jūrininkų rengimo ir saugios laivybos inovacijos

Kovo 23 d. Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (toliau - LAJM) vyko tarptautinis renginys, kurio epicentre - socialinių ir inžinerinių naujovių plėtojimas jūrininkų rengime, siekiant užtikrinti saugią laivybą.

Dėmesys jūrininkų saugios laivybos įgūdžių formavimui skirtas jau gerokai anksčiau. Prieš dvejus metus LAJM kartu su tarptautiniais partneriais iš Portugalijos, Bulgarijos Rumunijos, subūrė komandą, kuri turėjo idėją - skaitmenizuoti jūrininkų rengimą.

Realiems darbams pradėti pavyko gauti Švietimo mainų paramos fondo finansavimą pagal Erasmus+ strateginių partnerysčių programą.

Dvejus metus partneriai intensyviai dirbo analizuodami realius jūrinius incidentus ir avarijas ir jų pagrindu parengė skaitmenizuotą mokymosi platformą, kuri bus akredituota ir plačiai taikoma rengiant jūrininkus tarptautiniu mastu.

„Dauguma avarijų jūroje įvyksta dėl žmogaus klaidos, o geriausias būdas nedaryti klaidų - pasimokyti iš kitų.

Ši mokymosi platforma tuo ir unikali, kad joje pateikti realių įvykusių avarijų analizė ir sudarytos galimybės prisijungti iš bet kurios pasaulio vietos “ - teigia A. Jankauskas, LAJM navigacinio treniruoklio vedėjas, ir vienas iš pagrindinių projekto vedlių.

Ketvirtadienį LAJM vykęs renginys unikalus ir tuo, kad buvo ne tik pristatyti projekto rezultatai, bet taip pat vyko ir mokslinė konferencija „Development of Social and Engineering innovation in Maritime Education and Training to Ensure Shipping Safety“, todėl į saugios laivybos svarbą buvo pažvelgta daugialypiu kontekstu - praktiniu ir moksliniu.

Vykusios Ukrainos jūrų akademijų iš Chersono ir Odesos dėstytojų mokslinės stažuotės, rezultatas 10 parengtų mokslinių straipsnių buvo pristatyti šiandien konferencijoje.

Pranešimus skaitė mokslininkai iš Rygos, Ispanijos, Ukrainos, Portugalijos, savo mokslinėmis įžvalgomis taip pat dalijosi ir LAJM tyrėjai.

Gintvilė Šimkonienė LAJM mokslinės draugijos pirmininkė, viena iš konferencijos organizatorių, teigia, kad „Konferencijos indėlis prasmingas inicijuojant tolimesnius taikomuosius mokslinius tyrimus, įtraukiant visą LAJM bendruomenę į kūrybinius procesus diskusijų metu, suburiant mokslininkus, praktikus ir studentus kelti aktualius klausimus  jūrų inžinerijos ir technologijų bei saugios laivybos mokslo srityse.

Skatinti atvirą diskusiją, didinant LAJM tarptautiškumą, kūrybiškumą  mokslinių tyrimų pristatymuose”.

Renginyje dalyvavo projekto partneriai, jūrinės industrijos bei akademinės bendruomenės nariai, kurie diskusijų metu aktyviai svarstė apie jūrininkų rengimo iššūkius bei naujas galimybes mokymosi procesą tobulinti, kad jis būtų dar inovatyvesnis ir prieinamesnis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder