Ar būtina rudenį perkasti daržą: kada ir kaip geriau tai padaryti

Rudeninis kasimas laikomas viena iš svarbių procedūrų, padedančių atkurti dirvožemį po derliaus nuėmimo. Tačiau vis dažniau kyla klausimas: ar tikrai būtina, ar galime apsieiti tik be pavasarinio perkasimo? Taigi, galutinai supraskime, ar būtina rudenį iš naujo supurenti daržą, kada ir kaip geriausia tai daryti.

Kodėl reikia iš naujo sutankinti dirvą: patyrusių savininkų paaiškinimas

Daržininkai rekomenduoja rudenį būtinai perkasti žemę, ir tam yra kelios priežastys.

Kasant daug lengviau įterpti organines ir mineralines trąšas, nukalkinti dirvožemį, jį nukalkinti. Tręšimo ir žemės atnaujinimo efektas padidėja kelis kartus.

Piktžolės neaugs, nes po kasimo jos liks giliai žemėje.

Kenkėjai ir jų lervos, patogeninės bakterijos ir kiti kenksmingi organizmai, kurie po kasimo atsiduria žemės paviršiuje, greitai žūsta.

Pagerėja dirvožemio struktūra, jis tampa purus, gerai praleidžia deguonį ir drėgmę, per žiemą nesutankėja, o pavasarį greičiau įšyla.

Po rudeninio kasimo vieta būna švari, joje nėra piktžolių, lapų ir kitų šiukšlių, todėl pavasarį darbo būna daug mažiau.

Kada ir kaip geriau perkasti daržą

Rudenį sklypą geriau perkasti po derliaus nuėmimo spalio pabaigoje - lapkričio pradžioje. Viskas priklausys nuo regiono oro sąlygų, tačiau geriau dirbti prieš prasidedant užsitęsusiems rudens lietums.

Kasimo gylis priklausys nuo to, kas sklype bus sodinama kitais metais. Bulvėms, burokėliams, morkoms, moliūgams, melionams ir petražolėms gylis turėtų būti iki 25 cm. Pomidorams, paprikoms, ridikėliams, agurkams ir ankštiniams augalams - 10 centimetrų.

Rudeninio kasimo metu žemės nereikėtų apversti, o geriau ją apversti, kad būtų išsaugota naudinga mikroflora. 

Piktžoles reikėtų atrinkti ir išmesti, nereikėtų jų palikti žemėje. Jei dirva kieta ir akmenuota, reikia kasti dviem kastuvo smaigaliais ir apversti žemę, kad ji prisisotintų drėgmės ir deguonies.

Jei žemę reikia kasti, bet nėra laiko tai daryti, reikėtų sėti sideratus. Šie augalai išpurens dirvą iki 2 metrų gylio, prisotins ją naudingomis medžiagomis ir sumažins patogeninių bakterijų aktyvumą.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder