Bijo kaip ugnies: ką sodinti šalia bulvių, kad jose nebūtų kolorado vabalų

(2)

Daugelis augintojų mano, kad be „chemijos" nuo kolorado vabalų neišsivers, tačiau taip nėra.

Kolorado bulvių vabalas yra tikras iššūkis kiekvienam bulves auginančiam sodininkui. Visiškai atsikratyti šių kenkėjų labai sunku, nes jie gana atkaklūs ir greitai dauginasi. Be to, kolorado vabalas greitai įgyja imunitetą įvairiems nuodams.

Ko bijo kolorado vabalas

Kalbėdami apie tai, kaip visiems laikams atsikratyti kolorado vabalo, daugelis dažnai iš karto pagalvoja apie „chemiją".

Kažkodėl visi įsitikinę, kad atsisveikinti su kenkėjais padės tik brangios parduotuvinės priemonės, tačiau iš tiesų taip nėra. Šiuo atveju jums padės vienas liaudiškas metodas - šalia bulvių sodinti kitus augalus.

Ypač šis dryžuotasis kenkėjas bijo garstyčių. Jas galite sodinti šalia lysvių arba purkšti tirpalu su skalbimo muilu. Tiesiog sumaišykite 100 g sausų garstyčių su litru vandens ir įtrinkite muilo.

Ką sodinti nuo kolorado vabalo

Sodininkai teigia, kad yra visa eilė augalų, kuriuos galima sodinti šalia bulvių, kad dryžuotieji kenkėjai nepasirodytų. Supraskime, koks kvapas atbaido kolorado bulvių vabalą. Pavyzdžiui, tai gali būti kalendra arba šparaginės pupelės.

Pastarosios, beje, taip pat prisotins dirvą deguonies, o bulvės tai mėgsta. Tačiau tai nėra išsamus patyrusių daržininkų rekomenduojamas sąrašas, ką sodinti šalia bulvių.

Kokios vaistažolės atbaido kolorado bulvių vabalus:

  • Bitkrėslė - šis augalas turi ryškų kvapą. Jis ir atbaido kenkėjus;
  • petražolė - dar vienas augalas iš sąrašo tų, kuriuos galima sodinti šalia bulvių. Jo kvapas gali būti nemalonus šiems vabalams, todėl petražolių sodinimas šalia bulvių pasėlių gali padėti atbaidyti kenkėjus;
  • mėta - jos kvapas atbaido dryžuotuosius vabalus nuo bulvių;
  • rozmarinas - šis augalas taip pat turi stiprų kvapą, kuris atbaido kenkėjus.

Tačiau tai dar ne viskas, ką galite sodinti šalia bulvių, kad jose nebūtų kolorado vabalų. Šiuo atveju taip pat gali padėti moliūgai, svogūnai ir česnakai.

Tačiau svarbu suprasti, kad ne visada teisinga strategija yra šalia bulvių sodinti skirtingas žoleles. Geriau naudoti kombinuotą gynybą ir bulves apdoroti įvairiomis liaudiškomis priemonėmis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder