Dar nevėlu: kada sodinti cukinijas pagal Mėnulio kalendorių

Papasakosime, kurį mėnesį ir kuriomis dienomis sodinti cukinijas - ką rekomenduoja Mėnulio kalendorius.

Auginti cukinijas - tai nesudėtinga. Galite sodinti daigus - jei norite ankstyvo derliaus, arba sėti sėklas tiesiai į lysvę. Daugelis daržininkų vadovaujasi Mėnulio fazėmis, kad daržovės geriau augtų.

Kada sodinti cukinijas - Mėnulio kalendorius

Pirmas klausimas - iki kurios datos galima sodinti cukinijas? Daržoves atvirame grunte pradedame sėti gegužės pradžioje ir tai darome visą mėnesį iki birželio trečiosios dekados. Čia svarbu atkreipti dėmesį ne tiek į kalendorių, kiek į orus. Dirva turėtų sušilti iki 12-13 °C ir praeiti grįžtančių šalnų grėsmė. Jei sėklos bus pasodintos į šaltą dirvą, jos ilgai dygs arba net supus.

Patariama cukinijas sėti tomis dienomis, kai Mėnulis yra Jaučio, Mergelės, Ožiaragio, Vėžio, Skorpiono ir Žuvų ženkluose:

Gegužę - nuo 16 iki 22, 26, 27 ir 30 iki 31 dienos;

Birželį - 3, 4, 8, 9 ir 12-20 dienomis.

Kai kuriems sodininkams per sezoną pavyksta užauginti ne vieną, o du derlius - iš pradžių daigais, o paskui sodinant į žemę.

Kaip cukinijas sodinti sėklomis į atvirą gruntą

Pirmiausia pasirinkite tinkamą vietą - šios daržovės mėgsta saulę. Dirvą prieš tai reikėtų išpurenti iki 10 cm gylio, galite pasigaminti trąšų - pavyzdžiui, 15 g amonio salietros kvadratiniam metrui.

Kad sėklos greičiau sudygtų, kelias valandas pamirkykite jas švariame vandenyje (be chloro), o paskui daiginkite drėgname skudurėlyje.

Sėklas sėkite į lysves 50 cm atstumu, kad netrukdytų viena kitai, 3-4 cm gylyje. Į kiekvieną duobutę galite dėti ne po vieną, o po 2-3 sėklas - dėl užtikrintumo, kad tiksliai sudygtų. Paskui galite retinti perteklinius daigus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder