Darykite tai, jei jūsų bulvės sušalo lysvėje: patikrintas „gaivinimo” būdas
Kiek laipsnių šalčio gali atlaikyti bulvės
Pirmiausia reikia suprasti, kas nutiks bulvėms, jei jos nušals. Pirma, toli gražu ne visada naktinės šalnos lemia šakniavaisių žūtį. Kai kurios veislės gali atlaikyti iki -3 laipsnių Celsijaus temperatūrą, bet ne žemesnę.
Jei termometro stulpelis nukrenta iki -4 ir dar žemiau, tarpląstelinę erdvę pradeda dengti ledo kristalai, o tai jau yra pagrindinė šaknų ir visos augalo sistemos žūties priežastis.
Įdomu tai, kad pagrindinė sąlyga, kuriai esant bulvės 100 % neauga ir nesivysto toliau, yra būtent ledas. Jis susidaro iš vandens, kuris užšalus išsiskiria iš citoplazmos. Jei nėra ledo, daugelis bulvių veislių paprastai gali išgyventi net iki -7 laipsnių Celsijaus temperatūroje.
Ką daryti, jei bulves užklupo šaltis - gyvenimo gudrybė
Kiekvienas daržininkas turėtų žinoti, kaip išgelbėti sušalusias bulves ir nelikti tada be derliaus. Siūlome keletą patikrintų būdų.
Apipurkškite vandeniu
Sušalusias bulves galima apipurkšti vandeniu, naudojant smulkų purkštuvą. Tai reikėtų daryti ryte, kol nėra saulės, kad nespėjęs ištirpti vanduo nepavirstų ledu ir nepradėtų „plėšyti“ ląstelių.
Kitas žingsnis po laistymo - sukurti augalams pavėsį (uždengti kartonu, plėvele, varnalėšomis - nesvarbu). Tokioje aplinkoje vanduo tirps lėtai, nesukeldamas problemų ir nesukeldamas pavojaus bulvėms.
Naudokite azoto ir kalio trąšas
Šalnos dažnai būna bulvių žaliosios masės trūkumo priežastis, nes dėl sumažėjusios temperatūros augalas patiria didelį stresą. Idealus variantas šiuo atveju - tręšti karvių trąšomis (1 litro trąšų užtenka kibirui vandens).
Sumaišykite, dar kartą praskieskite vandeniu santykiu 1:1 ir šiuo tirpalu palaistykite vagą. Be to, po kiekvienu krūmu galite supilti po 300 g medžio pelenų - tai padės bulvėms gauti papildomą vitaminų ir mikroelementų porciją.
Rašyti komentarą