Ekspertai pataria: kaip prižiūrėti sodo augalus ir pasirūpinti reikiama technika?

Augalams, kaip ir mums, reikia vandens, tad laistymas, nors iš pažiūros ir įprastas veiksmas, dažnai reikalauja papildomų žinių ir įrangos.

Kaip tinkamai laistyti augalus namuose bei sode, kokios rūšys reikalauja papildomų žinių ir kokią įrangą naudoti, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Skirtingiems augalams – skirtingas vandens kiekis

Orams šylant, ypač svarbu atkreipti dėmesį į laistymo laiką. „Lidl“ ekspertai pataria, jog vasarą augalus geriausia laistyti pirmoje dienos pusėje, kai saulė dar ne tokia kaitri. Vakaras taip pat nėra geriausias laikas, nes vėlai drėkinant augalų šaknys gali pradėti pūti.

Pakeltas lysves reikėtų laistyti dažniau, nes iš jų greičiau pasišalina vanduo, dėl specialiai įrengtų skylučių jam išbėgti. Tačiau nereikėtų persistengti laistant – kitaip augalai ims pūti. Todėl patartina laistyti dažniau, bet mažesniais kiekiais.

Itin svarbu vandens kiekį pasirinkti ir pagal augalo rūšį. Daugelį daržovių sudaro per 80 proc. vandens. Tačiau skirtingų daržovių laistymas skiriasi, pavyzdžiui, agurkai mėgsta drėgmę, tad nereikėtų leisti jiems išdžiūti.

Tačiau pomidorai nuo per didelio vandens kiekio greitai išsipūs, o jų odelė ims skilinėti.

Geriausias būdas kaip patikrinti, ar reikia palaistyti augalą – įkišti ranką ar ilgesnį pagaliuką į dirvą. Jei jaučiate, kad ji sausa, tai indikuoja, jog augalas jau vandenį sugėrė ir metas vėl jį atgaivinti.

Įrankiai, padėsiantys pasirūpinti augalų laistymu

Prieš pradedant laistyti augalus, rekomenduojama apgalvoti, kokius būdus ir iš kokių šaltinių norėtumėte naudoti.

Sodui laistyti yra trys pagrindiniai vandens tiekimo variantai: galite naudoti surinktą lietaus vandenį ir laistyti iš rezervuaro, pasinaudoti gruntiniu vandeniu iš šulinio, arba tiesiog laistyti vandentiekio vandeniu, naudojant žarną arba laistymo sistemą.

Šis variantas yra brangiausias, todėl investicija į laistymo sistemą su siurbliu gali atsipirkti ilgalaikėje perspektyvoje.

Kitas svarbus aspektas – laistymo įrangos pasirinkimas. Laistytuvas visada išlieka pagrindiniu sodo laistymo įrankiu, nepaisant įvairių modernių ir efektyvių alternatyvų.

Nors daugelis sodo savininkų įdiegia automatines laistymo sistemas, laistytuvą vis tiek rasite kiekviename sode, kad būtų užtikrintas tinkamas vazoninių augalų ir lysvių priežiūros laikas.

Svarbu pažymėti, kad dažnas laistytuvo pildymas ir nešiojimas gali pareikalauti nemažos fizinės ištvermės. Be to, šis veiksmas gali kelti diskomfortą bei netgi sąlygoti nugaros ir pečių skausmus.

Tokiu atveju, verta apsvarstyti, ar rankiniu būdu laistyti sodą, ar pasirinkti automatizuotą laistymo sistemą.

Didesniuose plotuose laistymas vien žarna gali būti tik dalinis sprendimas. Mažesniems vejos plotams galite pasikliauti žarna kartu su purkštuvu, o tai ne tik sutaupys laiko, bet ir sumažins fizinį krūvį.

Taip pat svarbu pasirūpinti kokybiška laistymo žarna – ji bus naudojama tikrai ilgai. Žarnos ilgį reikėtų pasirinkti pagal savo sodo dydį ir pritaikyti taip, jog su ja galėtumėte palaistyti kuo daugiau augalų vienu metu.

Žinoma, jei sodas itin didelis, pravartu paieškoti ir kitų, aplinkos priežiūrą palengvinsiančių sprendimų.

Kitas svarbus įrankis sodininko sąraše – aukštos kokybės purkštukas efektyviam laistymo procesui. Patartina rinktis daugiafunkcinį, kuris leis pritaikyti vandens srovę pagal augalo rūšį.

Didesniems plotams geriau rinktis paaukštintą purkštuką – taip galėsite palaistyti didesnį žemės plotą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder