Kodėl savo sklype turėtumėte pasodinti serenčius: būsite nustebinti
(2)Kodėl būtina sėti serenčius
Daugelis sodininkų, surinkę daržoves, sklypuose sėja įvairias sideratus, nes tai pagerina dirvožemio kokybę ir sudėtį. Tuo pat metu nedaugelis žino, kad su šia užduotimi be jokių sunkumų gali susidoroti paprasti serenčiai.
Šios gėlės duoda didelę žalią masę, šaknų sistema galinga, gumbelinė, šaknys iš žemės sluoksnių ištraukia būsimiems augalams reikalingus mikro ir makroelementus. Jei kitais metais vietoje, kurioje augo serenčiai, pasodinsite daržovių, rezultatas jus nustebins.
Serenčiai taip pat padės kovoti su kurmiais. Jei nenorite savo sklype kelti tokio pavojaus, sodinkite ir auginkite serenčius. Šie augalai atbaidys kurmius. Ekspertų tarpe serenčiai laikomi veiksmingiausia humaniška kovos su kurmiais priemone kartu su pupelėmis ir karališkaisiais teterviniais.
Ne visi daržininkai ir sodininkai žino, kad juodųjų strazdų buvimas visame sklype gerokai sumažina bet kokių kenkėjų skaičių. Serenčiai pasiteisino kaip kovos su jais, taip pat prevencijos priemonė. serenčiai skiria specifines medžiagas, kurios nesuteikia galimybės vystytis nematodams, vieliniams kirminams.
Be to, serenčiai slopina grybinių ligų vystymąsi. Žemės masė išskiria specialius fitoncidus, kurių netoleruoja daugelis vabzdžių kenkėjų, pavyzdžiui, kopūstinė blondinė, kolorado vabalai, svogūninė musė, peliniai pelėdgalviai, sėjikas ir kt.
Iš jų galima pasigaminti puikią žaliąją trąšą. Kaip ir dilgėlės, kiaulpienės, augalas iki 7 ar daugiau dienų laikomas statinėje su vandeniu, kol mišinys fermentuojasi.
Galiausiai būtina paminėti serenčių žiedų gydomąsias savybes sveikatai. Arbatos iš džiovintų žiedlapių gydo įvairias ligas, džiovintus žiedus galima naudoti kaip prieskonius.
Rašyti komentarą