Išvarykite iš namų įkyrias muses: penkios vaistažolės, kurios savo kvapu atbaido vabzdžius

(1)

Jei pavargote vakarienės metu badyti muses, įšdėliokite namuose šias penkias žoleles ir jos daugiau jūsų nebetrukdys.

Kiekvieną vasarą mes kovojame su namuose besikaupiančiomis musėmis. O kartais jų būna tiek daug, kad su jomis nesusitvarko net lipni juosta. Laimei, yra galimybė, kuri kartą ir visiems laikams iš jūsų atims erzinančius vabzdžius. Ir jums net nereikės naudoti cheminių repelentų.

Yra tam tikrų žolelių, kurių kvapo musės negali pakęsti, todėl stengiasi skraidyti aplink tą vietą, kur jos padėtos ar auga. Be to, šių kvapų nelabai mėgsta ir kiti kenkėjai, todėl jus gali išgelbėti net nedidelis ryšulėlis džiovintų žolelių.

Bazilikas

Aromatinga žolelė, dažnai naudojama maisto gamyboje. Jį nesunkiai galite auginti kieme arba namuose konteineryje. Tačiau jei nenorite rūpintis augalu, tiks džiovintos žolelės. Išbarstykite baziliko lapelių skirtinguose kiekvieno kambario kampuose, taip pat pasiimkite jų su savimi į iškylą, kad musės ir uodai garantuotai laikytųsi atokiau.

Lauro lapas

Dar viena žolelė, populiari kulinarijoje ir prieinama nepageidaujamiems svečiams atbaidyti. Jei nepavyksta išvengti musių namuose, pradėkite tiesiog virti bet kokį patiekalą, pavyzdžiui, sriubą, su lauro lapais. Aromatas pasklis ir vabzdžiai pradės ieškoti, kaip išeiti į lauką nuo jiems nepatinkančio kvapo. Efektyviai veikia ir džiovinti lauro lapai.

Levandos

Žmonėms šis augalas turi malonų aromatą, tačiau musėms jis kategoriškai nepatinka. Ir ne tik joms. Taip pat levandų netoleruoja kandys ir uodai. Taigi būtinai pakabinkite džiovintų levandų ryšulėlį spintoje arba padėkite jį šalia sezoninių drabužių, kad įkyrūs kenkėjai jūsų nevargintų.

Pipirmėtės

Tai tikras natūralus ginklas prieš visus kenkėjus, nes jos aromato visai nemėgsta vabzdžiai. Todėl mėtas rekomenduojama auginti sode, taip pat reguliariai nuskinti keletą lapelių ir paskleisti juos po namus. Tik nepersistenkite, nes per didelis mėtų kiekis gali būti toksiškas naminiams gyvūnams ir vaikams.

Rozmarinas

Rozmarinas yra populiarus prieskonis, ypač mėsos patiekalams. Tačiau tai taip pat yra žolelė, prie kurios nesiartina nei musės, nei uodai. Todėl visada turėkite pakelį džiovintų rozmarinų, kad prireikus galėtumėte jų paskleisti po visus namų kampus. Tik atsižvelkite į tai, kad katės taip pat nemėgsta rozmarino kvapo.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder