Ką daryti, ir kaip apsaugoti vilkdalges nuo kenkėjų

Jei nesiimsite priemonių, kenkėjai sunaikins visų - ir jūsų, ir kaimynų - vilkdalgių (Irisų) žydėjimą.

Labai dažnai vilkdalgių žydėjimo metu tenka stebėti tokį vaizdą: žiedai pradėjo skleistis, pražydo, bet per porą dienų nuvyto, susitraukė ir nuvyto. „Kažkas nepatiko krūmui“, - pagalvojame. Bet štai bėda: su kitais krūmais - ta pati istorija. Viskas gana paprasta - vilkdalges užpuolė vadinamoji digliamusė. Kas tai per kenkėjas ir kaip kovoti.

Kaip suprasti, kad gėles puola dygliamusė

Žinoma, vilkdalgės, nors ir yra nepretenzingos, gali nežydėti dėl įvairių priežasčių - pavyzdžiui, šviesos ar maisto medžiagų trūkumo. Tačiau jei pumpurai susiformuoja, bet tuoj pat išdžiūsta arba supūva ir nežydi, tai, greičiausiai, tai ir yra dygliamusės„darbas“.

Tokiu atveju atidžiai įsižiūrėkite į gėles - ant žiedų tikrai pastebėsite musę, panašią į naminę musę, tik šiek tiek mažesnę. Šis nepavojingai atrodantis vabzdys balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje maitinasi augalų sultimis, praduria pumpurų žiedlapius, o paskui deda į juos kiaušinėlius.

Iš kiaušinėlių išsirita balkšvi kirminai, kurie graužia pumpurą iš vidaus. Dėl to pumpuras žūsta dar neatsivėręs. Lervos nukrenta ant žemės, čia, šalia gėlių, apsikrečia lėliukėmis ir taip išgyvena žiemą. Kitais metais viskas kartojasi - toks šios musės ciklas gamtoje.

Būdas, kaip pastebėti musę ant gėlių, yra ieškoti jos

neatsivėrusių pumpurų žiedlapiai pasidengia dėmėmis, paskui susisuka ir išdžiūsta;

musė palieka žalsvų išskyrų;

ilgainiui patys pumpurai patamsėja ir supūva iš vidaus.

Manoma, kad infekcijai jautriausi vidutinio ir vėlyvo žydėjimo hibridiniai vilkdalgiai, taip pat nykštukiniai vilkdalgiai

Kaip su ja kovoti

Kaip atsikratyti šių musės? Tai priklauso nuo to, kokia baisi yra situacija. Jei pažeidimas nedidelis - tik keli pumpurai - juos galima nupjauti ir sunaikinti (geriausia sudeginti).

Prevencijai - pavyzdžiui, pernai taip jau nutiko - galima pačioje pumpurų pasirodymo pradžioje (kai žiedai išleido žiedą) irisus nupudruoti pelenais arba tabako dulkėmis.

Jei musė „siautėja“ visa apimtimi, reikia ieškoti pagalbos neonikotinoidų klasės insekticidų.

Geriau purkšti žiedus ankstyvuoju etapu - kai žiedai dar tik išsiskleidžia.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder