Ką dėti į duobutę sodinant paprikas: receptai be „chemijos" iš močiutės užrašų knygelės

Papasakosime, kokių trąšų dėti į duobutę sodinant paprikas, kur geriau sodinti ir kaip.

Paprikos mėgsta trąšas ir laistymą, todėl jei sodindami daigą į duobutę įdėsite ką nors „valgomo", jis tikrai jums atsidėkos derliumi. Supraskime, ką mėgsta daržovės, ir ką dėti į duobutę sodinant paprikas - keli liaudiški receptai.

Ką mėgsta paprikos, kai jas sodiname

Paprikoms svarbu parinkti tinkamą dirvą - puikiai tiks vieta prie molio ar prie smėlio, kurią kaitins saulė.

Dirvą reikės tręšti: rudenį į ją įberiama komposto (1 kibiras) ir kaulų miltų (300 g) - toks kiekis tenka 1 kv. m. Pavasarį galima pridėti komposto (1 kibirą) ir pelenų (1 puodelį) - taip pat 1 kv. m.

Ką sodinant paprikas dėti į pipirų duobutes

Daugelis sodininkų, galvodami, kokių trąšų dėti sodinant paprikas, dažnai sustoja prie trąšų, kurias galima pasiruošti patiems. Yra keletas liaudiškų receptų, kurie pasiteisino.

Taigi, ką dėti į duobutę sodinant paprikų daigus:

  • Karvių mėšlo antpilas - 0,5 litro antpilo 1 kibirui vandens, 1 litras tokio tirpalo pilamas į duobutę, tada reikia įpilti dar komposto ir dirvožemio (po 400 g); 
  • pelenų (1 sauja) ir kaulų miltų (2 valg. l.), jų taip pat reikia pridėti komposto ir sodo žemės, kaip ir pirmajame variante;  
  • pelenų, svogūnų lukštų ir kiaušinių lukštų - po saują, to paties mišinio galima įpilti į pomidorų daigų duobutes.

Beje, yra dar vienas universalus receptas, ką dėti į duobutes sodinant pomidorus ir paprikas, taip pat agurkus - tai banano žievelės gabalėliai. Joje gausu kalio, fosforo ir kalcio. Banano žievelę reikia susmulkinti ir pridėti sodinant.

Sezono metu paprikų daigus reikės maitinti 2-4 kartus. Pasodinę laistykite po 0,5 l vandens kiekvienam krūmeliui ir uždenkite spunbondo danga, kad daigai galėtų prisitaikyti prie temperatūrų skirtumų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder