Ką dėti į duobutę sodinant pomidorus, kad derlius būtų gausus: patyrusių sodininkų gudrybės

(4)

Kuo tręšti dirvą prieš sodinant pomidorus ir ką dėti į duobutę sodinant pomidorų daigus, kad gautumėte gausų derlių be „chemijos".

Sodinant pomidorus atvirame grunte arba šiltnamyje ypatingo vargo nereikalauja. Jei pavyko užauginti sveiką daigą - skaitykite, kad pusė darbo atlikta. Dabar svarbu, kad daigai įsišaknytų - tuo tikslu prieš sodinimą patręškite dirvą, o sodindami pomidorus į duobutes taip pat įberkite trąšų. Papasakosime, ką ir kaip daryti. 

Kuo tręšti dirvą prieš sodinant pomidorus

Pomidorų lysves galima ruošti iš rudens, priklausomai nuo dirvožemio - įdėti durpių (jei dirvožemis sunkus) arba dolomito miltų (jei rūgštus) 350 g į 1 kv. m.

Perkasame su mėšlu arba kompostu (3 kg 1 kvadratiniam metrui). Bet jei rudenį tręšti nepavyko, nieko baisaus - tai galima padaryti pavasarį. Šiai lysvei, likus savaitei iki sodinukų sodinimo, galima užpilti paukščių mėšlo antpilą (santykiu 1:20) - 0,5 l antpilo kiekvienam augalui.

Arba yra antrasis variantas - likus 20 dienų iki sodinimo į lysvę įberti 300 g  natūralios kilmės, miltelinės organinės trąšas (kaulų ir ragų miltai) 1 kvadratiniam metrui.

Likus dienai iki sodinukų sodinimo, lysvės dirvą be reikalo nedezinfekuokite: užpilkite silpnu kalio permanganato tirpalu arba svogūnų lukštų užpilu (0,5 kibiro lukštų užpilkite verdančiu vandeniu ir palaikykite 48 valandas).

Ką dėti į duobę sodinant pomidorus

Patyrę daržininkai pataria sodinant daigus į kiekvieną duobutę įdėti paprastą „ingredientų" rinkinį:

1 saują pelenų (kalio šaltinis);

1 saują susmulkintų kiaušinių lukštų (kalcio šaltinis);

1 saują svogūnų lukštų - jie atbaido kenkėjus.

Į duobutę įpilkite šiek tiek vandens ir pasodinkite pomidorus. Tokio pomidorų maitinimo užteks bent dviem savaitėms, kad jie galėtų ištverti stresą po „persikraustymo" ir priprasti prie naujos vietos. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder