Ką dėti į duobutę sodinant ridikėlius: ką galima ir ko negalima dėti

(1)

Ridikėlių sodinimas atvirame grunte - kaip sėti ir kuo juos maitinti, kad derlius būtų gausus.

Auginti ridikėlius nėra sudėtinga ir su šia užduotimi gali susidoroti net pradedantieji daržininkai. Džiugu ir tai, kad ankstyvosios veislės subręsta praėjus 20-25 dienoms nuo daigų pasirodymo. Svarbiausia žinoti kelis pagrindinius dalykus, ir auginti ridikėlius atvirame grunte jums bus vienas malonumas.

Ridikėlių sodinimas atvirame grunte - kaip sėti ir ką sodinant dėti į duobutę

Ridikėlius atvirame grunte galima sėti nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio - priklausomai nuo veislės. Pavasarį sėjami ankstyvųjų veislių, vasarą ir rudenį - vidutinio ankstyvumo ir vėlyvųjų veislių.

Ankstyvosios veislės geros, nes netrukus ant stalo atsiras savų vitaminų. Tačiau vidutinio ankstyvumo ir vėlyvosios veislės garsėja tuo, kad yra skanesnės ir sveikesnės - jų vegetacijos periodas ilgesnis (atitinkamai 25-35 dienos ir daugiau nei 35 dienos), o per tą laiką jos spėja sukaupti daugiau cukraus ir vitaminų.

Prieš sėdami ridikėlius, turėtumėte atlikti šiuos veiksmus:

  • išpurenkite lovį bent 20 cm gylyje;
  • į lysvę įpilkite 0,5 kibiro komposto - 1 kvadratiniam metrui;
  • jei dirvožemis rūgštus - įberkite dolomitmilčio (0,5 litro 1 kvadratiniam metrui), jei molingas - smėlio (1 kibirą 1 kvadratiniam metrui).

Mėšlo nerekomenduojama dėti - jame daug azoto, kuris gali išprovokuoti tuštumų susidarymą ridikėliuose. Taip pat svarbu nepersistengti su kompostu.

Mėšlą ir kompostą sudaro ta pati žaliava. Mėšlas - tai aplinkai nekenksminga trąša, gaminama iš ūkinių gyvūnų ekskrementų. Kompostas - tai daugiau kaip 2 metus skaidomas perpuvęs mėšlas arba augalinės ir gyvūninės kilmės organinės medžiagos. Kompostas yra švelnesnė trąša nei mėšlas.

Sėkite ridikėlius atviroje, bet nuo vėjo apsaugotoje vietoje:

  • lysvėje padarykite 2-3 cm gylio vagutes 10-15 cm atstumu viena nuo kitos;
  • kas 5 cm įterpkite sėklas - šį atstumą patogu išmatuoti degtukų dėžute.

Patarimas: kad sėklos greičiau sudygtų, jas galima 2-3 dienas daiginti drėgnoje servetėlėje.

Ir dar viena gudrybė: ridikėlių sodinukus galima mulčiuoti - pavyzdžiui, uždengti šiaudais ar bet kokiu kitu augalų mulčiu. Tai išgelbės pasėlius nuo peršalimo ir išlaikys drėgmę dirvoje. Arba uždenkite pasėlius agropluoštu, kuris taip pat apsaugos juos nuo šalčio naktį.

Kai kurie sodininkai taip pat barsto lysvę pelenais, tačiau nepamirškite, kad jie šarmina dirvožemį.

Taip pat naudokite mielių trąšas ridikėliams: 10 g šviežių (arba 5 g sausų) mielių praskieskite 10 litrų šilto vandens ir įberkite 3 valgomuosius šaukštus cukraus. Palaikykite 2-3 valandas ir palaistykite augalus po šaknimis.

Tiesa, apie tokias trąšas yra įvairių nuomonių - kai kurie daržininkai mano, kad jos nenaudingos. Tačiau štai kas jūsų ridikėliams tikrai patiks - tai reguliarus laistymas. Dirva lysvėje su ridikėliais visada turi būti vidutiniškai drėgna, nes vanduo šiai daržovei yra jos „maistas". Jei drėgmės trūksta, šakniavaisiai tampa kartūs ir gležni, o ridikėliai už laistymą atsidėkos gausiu derliumi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder