Kai kurių medžių niekada nereikėtų genėti pavasarį: kokius ir kodėl

(1)

Pavasarį, kai pabunda gamta, pradedame prižiūrėti krūmus, medžius ir augalus sode. Kokius medžius negalima genėti, kad nepadarytumėte žalos.

Kokius medžius pavasarį negalima genėti

Kol ant šakelių neatsiranda lapai, neapkarpykite slyvų, vyšnių, persikų, migdolų ir abrikosų. Šiuos vaismedžius galima genėti tik tada, kai jie išeina iš ramybės būsenos. Jei nepaisysite šio patarimo, galite juos pažeisti.

Specialistai pataria genėti tik pasibaigus vegetacijos laikotarpiui, bet prieš pradedant skleistis pumpurams. Apskritai tai geriau daryti rudenį, o ne pavasarį.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur ant medžių yra vaisių pumpurai. Pavyzdžiui, vyšnių genėti nerekomenduojama, nes jų pumpurai yra ant šakų galiukų. O persikus, abrikosus galima genėti po vegetacijos pabaigos. Jie auga pakankamai greitai, todėl rekomenduojama juos reguliariai trumpinti, kitaip derlius bus menkas. Taip pat genimos ir aukštos obelys.

Vaisinių medžių viršūnių genėjimas: ar galima tai daryti

Net jei vaismedžiai buvo apgadinti rudenį, pirmasis genėjimas atliekamas būtent pavasarį. Paprastai trumpinamos šakos, o tik po to formuojama viršūnė. 

Stiprias šakas patariama genėti 1/3, silpnas – 1/2, o nereikalingas – iki žiedo. Jauniems medžiams pirmaisiais metais po pasodinimo reikia pašalinti vertikalias šakas.

Genėjimą reikia pradėti nuo vasarinių veislių, palaipsniui pereidžiant prie vėlai nokstančių.

Kada negalima genėti obelų ir kodėl

Obelių sanitarinė priežiūra atliekama rudenį. Sodininkai genėjimą atlieka po lapkričio pradžios, bet iki pirmųjų šalnų. Tai būtina, kad pjūviai spėtų užgyti ir būtų pasirengę žiemai. O pavasarinis genėjimas gali tik pakenkti medžiams.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder