Kaip auginti daržoves ir prieskonines žoleles ant palangės

Daržoves ir prieskonines žoleles galite auginti bute ant palangės ar lodžijos, jei ji apšiltinta ir temperatūra joje nenukrenta žemiau 17 laipsnių Celsijaus. Papasakosime, kokias daržoves galima sėti rudenį, kad iki naujų metų jos duotų ne vieną derlių.

Ką galima sodinti rudenį ant palangės: patyrusių šeimininkų patarimai

Laiškiniai svogūnai. Tai greičiausiai nokstantys žalumynai, todėl juos būtinai reikėtų sodinti ant palangės. Svarbiausia, kad svogūnai būtų pakankamai dideli. 

Tada žaliųjų plunksnų bus daug. Auginti svogūnus galima dėžutėse, vazonuose ar kituose induose, kurie tilptų ant palangės. 

Sodinimui galima imti ir žemę, ir indus su vandeniu. Tačiau reikia žinoti, kad vandenyje svogūnai pūva, todėl skleis ne itin malonų aromatą. Svogūnai auga gana greitai, todėl iki žiemos jau spėsite surinkti ne vieną sultingų plunksnų derlių.

Agurkai. Jei agurkus pasėsite rudenį, gruodį jau galėsite mėgautis traškiais vaisiais nuo palangės.

Hibridinės veislės tinka auginti patalpose. Prieš sodindami pamirkykite sėklas, tada jos greičiau sudygs.

Pasirinkite gerai apšviestą vietą, kur nebus skersvėjų, temperatūra turėtų būti nuo 20 iki 24 laipsnių.

Dirvą reikėtų reguliariai tręšti, tada agurkai greičiau žydės ir suformuos užuomazgą.

Pomidorai „vyšniniai“. Auginti ant palangės geriausiai tinka nykštukinių veislių pomidorai.

Reikia paruošti substratą daržovių daigams, sėklas sudaiginti nedideliuose indeliuose. O po mėnesio pomidorų daigus persodinti į 3-5 litrų talpos vazonėlius. 

Pastatykite juos ant apšviestos palangės, kur nėra skersvėjo. Pomidorus reikia reguliariai laistyti ir purkšti. Kartą per dvi savaites daigus būtinai pamaitinkite.

Pipirinės salotos. Jei neturite laiko rūpintis daržovėmis, ant palangės galite auginti pipirines salotas.

Ši kultūra ne tik labai skani, bet ir labai naudinga imuninei sistemai, žarnynui ir širdies bei kraujagyslių sistemai.  Salotos yra visiškai nereiklios priežiūrai, jos nemėgsta daug šilumos. Augalą reikia tik pakankamai drėkinti ir prireikus retinti. Kad ant jūsų stalo visada būtų šviežių salotų, jas galima palaipsniui persodinti.

Krapai ir petražolės. Taip, galbūt tai nėra greičiausiai sunokstantys augalai, tačiau ne kiekviena šeimininkė gali apsieiti be sultingų kvapnių žalumynų. 

Be to, žiemą daržovių ir prieskoninių žolelių kainos sparčiai kyla. Todėl jei ant palangės yra vietos, krapai ir petražolės ten būtinai turėtų atsirasti. 

Žalumynams augti reikia 6-8 savaičių, maistingos dirvos ir geros drėgmės. Debesuotomis dienomis prie dėžučių ar vazonų su žalumynais galima pastatyti lempą, nes krapai mėgsta šviesą. 

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder