Kaip padidinti aviečių derlių: augalai, kurių nereikėtų sodinti šalia vienas kito

Avietės gali būti gana reiklios savo kaimynams, todėl svarbu žinoti, ko negalima sodinti šalia jų.

Rūgštynės

Šalia aviečių venkite sodinti rūgštynes ir kukurūzus. Šie augalai gali stabdyti augalo augimą.

Pupelės

Avietės nemėgsta šparaginių pupelių kvapo. Pupelių išskiriamos medžiagos gali stabdyti augalo ūglių augimą, todėl geriau jas laikyti atokiau viena nuo kitos.

Ridikėliai ir petražolės

Būkite atsargūs su ridikėliais ir petražolėmis. Šie augalai ne tik riboja aviečių augimą, bet ir gali paveikti jų skonį.

Vynuogės

Kaimynystė su vynuogėmis gali būti kebli. Jos linkusios iš dirvožemio atimti svarbias maistines medžiagas, todėl aviečių lieka mažiau. Laikui bėgant tai gali lemti net uogų krūmų žūtį.

Vyšnios

Vyšnias reikėtų laikyti kuo toliau nuo aviečių. Jos ne tik sumažina uogų derlių, bet jose taip pat gali būti žiedinio grambuolio lervų, kurios gali pakenkti krūmams.

Braškės

Atminkite, kad braškės, mėlynės, bulvės ir pomidorai nėra idealūs aviečių kaimynai. Šie augalai konkuruoja dėl išteklių ir gali vienas kitam perduoti ligas ir kenkėjus.

Naudingi kaimynai

Be to, tam tikri augalai gali būti naudingi avietėms. Dilgėlės gali padėti sumažinti kenkėjų skaičių aplink avietes.

Raudonuogis šeivamedis suteikia apsaugą savo maloniu aromatu. Alyvmedis, mairūnas, bazilikas, morkos, svogūnai, česnakai ir šalavijai gali atbaidyti kenkėjus savo unikaliu aromatu, nors jie gali šiek tiek pakeisti aviečių skonį.

Be to, yra augalų, kurie gali padidinti bendrą aviečių derlių. Obelys, pankoliai, serbentai, gervuogės, šermukšniai, slyvos, kriaušės, kadagiai, rožės ir barkūnai yra puikūs aviečių palydovai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder