Kaip pamaitinti bulves, kad derlius būtų gausus: 4 trąšų rūšys prieš žydėjimą

Tręškite bulves po pasodinimo ir vasaros pabaigoje nuimkite didelius, sveikus gumbus.

Bulvės laikomos ne itin išrankiomis daržovėmis, tačiau vis tiek mielai bus tręšiamos. Vos kelios trąšos per metus gerokai padidins derlių, padidins gumbų dydį ir pagerins augalo imunitetą. Augalams reikia azoto, kalio ir fosforo, kad jie priaugtų masės, ir cinko bei boro, kad pagerėtų skonis. Sužinokite, kaip tręšti bulves po pasodinimo, ir suskubkite panaudoti maistingąsias medžiagas prieš žydėjimą.

Kaip tręšti bulves prieš žydėjimą

Norint padidinti derlių, bulves reikia tręšti 3-4 kartus per metus. Pirmosios dvi trąšos tręšiamos iš karto pasirodžius jauniems daigams, o po to - prieš žydėjimą.

Trąšos gali būti tręšiamos dviem būdais. Pirmuoju - patręšti lysves ir derinti tręšimą su perkasimu. Antrasis - lapų; krūmai purškiami skysčiu su trąšomis.

Mėšlas

Komposte ir perpuvusiame mėšle gausu azoto, kalio ir kalcio. Tokias trąšas galima pasiruošti savarankiškai iš augalinių liekanų arba nusipirkti paruoštų agroservise. Kad padidintumėte naudingąsias mėšlo savybes, įmaišykite į jį šiek tiek durpių. Vištienos mėšlas taip pat naudingas bulvėms.

Pasirodžius daigams, jauną vagutę galite maitinti karvių mėšlo tirpalu (1 litras šviežio mėšlo 10 vandens). Šis mišinys laistomas tarp bulvių eilučių.

Pelenai

Pelenuose yra bulvėms reikalingų mikroelementų ir pagerėja bendra pelenų kokybė. Universalios trąšos visoms daržovėms ruošiamos iš 1 puodelio pelenų ir 10 l šilto vandens. Pelenų tirpalą palikite parai prisitraukti ir laistykite bulves - maždaug po 1 puodelį vienam krūmui.

Mielinės trąšos

Dar vienas variantas, kuo tręšti bulves po pasodinimo, yra įprastos maistinės mielės. Mielių tirpalas įterpiamas du kartus - prieš žydėjimą ir vėlyvuoju augimo etapu, likus maždaug mėnesiui iki kasimo. Sumaišoma 10 g sausų mielių, 50 g cukraus ir 10 litrų vandens. Palikite parą, o tada tirpalą praskieskite švariu vandeniu santykiu 1:5 ir palaistykite lysves.

Mineralinės trąšos bulvėms

Mineralinėse trąšose yra visų daržovėms reikalingų mikroelementų, jie lengvai įsisavinami į šaknis. Prieš naudodami būtinai perskaitykite preparato naudojimo instrukciją ir mūvėkite apsaugines pirštines.

Rekomenduojama rinktis preparatą atsižvelgiant į augalo vystymosi stadiją. Iš pradžių tręšiama azotu, kad augtų gūžės, vėliau fosforu, kad padidėtų gumbų svoris, o pabaigoje - kaliu, kad būtų geriau transportuojamos ir laikomos.

Štai kuo maitinti bulves skirtingais augimo etapais:

pasirodžius daigams - karbamidas, amonio salietra, kalio sulfatas, boro rūgštis;

pumpurų brinkimo metu - superfosfatas, fosforo miltai, kaulų miltai, komposto (humane) rūgštis;

žydėjimo metu ir po žydėjimo - kalio karbonatas, kalio sulfatas, kalio sulfatas.

Purkšdami neviršykite instrukcijoje nurodytos dozės, kitaip ant lapų gali atsirasti nudegimų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder