Sodininkystė konteineriuose gali būti puikus pasirinkimas, jei turite prastą dirvožemį, drenažo problemų arba trūksta vietos. Sodininkė Kristina Nickerson savo atskleidė paslaptį, kas sudaro jos sodo konteinerių, kuriuose ji augina gausų derlių, užpildą.
Permakultūra („hugelkultur) - tai metodas, pagal kurį prieš į lysvę dedami organinių sodo atliekų sluoksniai ir tik po to pridedama dirvožemio. Taip taupomi pinigai, nes išsaugoma drėgmė. Terminas „hugelkultur“ yra vokiškos kilmės ir verčiamas kaip „piliakalnis arba piliakalnio kultūra“.
- 1 sluoksnis: kartonas - apsauga nuo piktžolių;
- 2 sluoksnis: medžio gabaliukai ir lazdelės - aprūpina augalų šaknis deguonimi ir padeda nutekėti vandeniui;
- 3 sluoksnis: organinės medžiagos (vejos likučiai, lapai) - užima daugiau vietos;
- 4 sluoksnis: dirvožemis, ne mažiau kaip 30,5 cm.
Naudojamos medžiagos: dideli supuvę rąstai, lazdos ir kitos „šiukšlės“, padengtos žole, kavos tirščiais, kompostu ir kitomis organinėmis medžiagomis. Medžiagoms skaidantis, susidaro aplinka naudingiems grybams ir mikrobams, imituojanti natūralų kraštovaizdį. „Hugelkultur" metodas turi daug privalumų, įskaitant geresnę dirvožemio kokybę, minimalią priežiūrą ir vandens kiekį.
Šis užpildymo metodas naudojamas sodo ir virtuvės atliekoms paversti naudinga medžiaga lysvėms. Jis padeda sutaupyti nemažai pinigų, nes galima panaudoti nukritusius lapus ar medžių šakas, užuot juos išvežus ar sudeginus. Organinės atliekos suyra per kelerius metus, o tai praturtina dirvožemį ir nuolat maitina jūsų augalus.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą