Kada laistyti kambarinius augalus žiemą
Daugumai kambarinių augalų žiemą reikia mažiau vandens. Nors žiemos oras gali būti sausesnis, šaltaisiais mėnesiais gėlės auga lėčiau, o kai kurios net visiškai nurimsta.
Perlaistytos jų šaknys gali supūti, todėl žiemos mėnesiais turėtumėte pakeisti laistymo grafiką ir naudojamo vandens kiekį.
Kambarinius augalus laistykite tik tada, kai dirva išdžiūsta bent 5 cm gylyje. Kiekvieną kartą išdžiūvus dirvožemiui įsitikinkite, kad augalas gerai palaistytas.
Paprastai žiemos mėnesiais dirvos paviršius išdžiūsta greičiau, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad kambariniam augalui reikia vandens. Žiemą gėles laistykite taip, kad vazone neliktų vandens pertekliaus.
Gėles laistykite gausiai, bet rečiau. Nedidelis vandens kiekis gali pakenkti augalui arba jį pražudyti, nes vanduo nepasieks šaknų ir neskatins sveiko, gilaus augimo.
Be to, vazos turėtų būti laikomos atokiau nuo ventiliacijos angų ir skersvėjų.
Apšvietimas
Norėdami kambariniams augalams suteikti šviesos, galite kasdien 2-3 valandoms netoli jų įjungti elektros lemputes. Žiemą šviesusis paros metas trumpas, ir tai prasideda jau lapkričio mėnesį.
Tai ypač paveikia pelargonijas, rožes, begonijas ir fuksijas. Augalų lapus reikėtų nuvalyti nuo dulkių: švarūs lapai lengviau sugeria šviesą.
Ką laistyti, kad kambarinės gėlės gerai augtų
Optimalu laistyti minkštu arba vidutinio kietumo vandeniu. Netinka chloruotas vandentiekio vanduo. Jei nėra kitos galimybės, galima naudoti ir vandentiekio vandenį, tačiau jį reikia parą ginti atvirame inde.
Kai augalai intensyviai auga, naudinga juos laistyti šiltu vandeniu. Vandens temperatūra turėtų būti 5-7 °C aukštesnė už kambario temperatūrą. Jei augalai bus laistomi šaltu vandeniu, stiebai ir šaknys supus, o lapai ir pumpurai gali nukristi.
Vėsesnėse vietose augančių ir miegančių augalų negalima laistyti šiltu vandeniu.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą