Kaip tinkamai laistyti pomidorus per karščius: prisiminkite keturias pagrindines taisykles

(1)

Gegužės pabaiga ir birželio pradžia buvo labai karšta. Tai verčia sodininkus imtis priemonių, kad apsaugotų augalus nuo saulės smūgio ir uždusimo. Ypač svarbu iš naujo apsvarstyti pomidorų laistymo strategiją. Juk ši kultūra labai nemėgsta karščio ir sausos dirvos.

Laistyti reikėtų dažniau

Jei šiltu oru pomidorus galima laistyti kartą per 3-4 dienas, tai smarkiai pakilus oro temperatūrai geriau pereiti prie naujos laistymo schemos - kartą per 2 dienas.

Pasirinkite tinkamą vandens kiekį

Daugelis daržininkų per karščius pamiršta, kad reikia padidinti ir vandens kiekį. Nors čia svarbu neperskaičiuoti. Jei jo bus didelis perteklius, pomidorai pradės skilinėti, taps „vandeningi“ ir labiau pažeidžiami daugelio ligų.

Kai vandens bus mažai, kils problemų dėl vaisių užmezgimo. Norint sulaukti derliaus, reikia laikytis tam tikrų normų: žemaūgiams krūmams reikės vieno piltuvėlio vandens vienam krūmui, vidutinio augumo - dviejų, o aukštaūgiams - trijų.

Svarbiausia - šiltas vanduo

Pomidorų niekada negalima laistyti šaltu vandeniu. Ypač kai lauke karšta. Dėl staigaus temperatūros pokyčio labai pablogės augalų būklė. Labai svarbu, kad vandens temperatūra būtų maždaug tokia pati kaip aplinkos temperatūra.

Laistykite tik po šaknimis

Pomidorų negalima laistyti iš viršaus ant lapų, nes dėl to nuo stiprios saulės atsiras nudegimų. Venkite, kad skysčio patektų ant stiebų ir lapų, pomidorus laistykite tik po šaknimi.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder