Kodėl niekada nelaistykite augalų per karščius
Per didelius karščius, kai saulė ypač aktyvi, geriausia pamiršti apie vandens žarną dėl kelių priežasčių:
- vandens lašeliai ant lapų veikia kaip didinamasis stiklas, o saulėje jie paprasčiausiai nudega;
- per karščius po laistymo dirvos paviršiuje susidaro sluoksnis, dėl kurio augalų šaknis pasiekia mažai deguonies;
- laistymas per karščius skatina šaknis augti dirvos paviršiuje, o ne giliai dirvoje, o tai neskatina normalaus augalų šaknų sistemos vystymosi;
- laistant per karščius šaknų sistema taip pat greičiau perdega ir išdžiūsta.
Kaip laistyti augalus per karščius
Karštomis ir saulėtomis dienomis vietoj žarnos geriau naudoti laistytuvą ir laistyti augalą švelniai po šaknimis. Po laistymo patartina šiek tiek išpurenti dirvą aplink augalą, kad dirvos paviršiuje nesusidarytų plutelė, trukdanti deguoniui pasiekti šaknis.
Laistymas lašeliniu būdu taip pat yra geras pasirinkimas.
Kada geriausia laistyti augalus karštomis vasaros dienomis?
Vasarą augalus laistyti reikėtų anksti ryte, geriausia iki 8 val. ryto, o vakare - po šeštos valandos. Kai kurie sodininkai teigia, kad vis dėlto geriau laistyti iš ryto, nes naktį laistomoje dirvoje gali išsivystyti grybelinės ligos. Kiti laikosi priešingos nuomonės ir mano, kad vakare vanduo geriau įsigeria ir prasiskverbia giliau į dirvą.
Kokia turėtų būti laistymui skirto vandens temperatūra
Patyrę sodininkai rekomenduoja augalus laistyti ne šaltu vandeniu, kad būtų išvengta temperatūrinio šoko. Norėdami tai padaryti, dieną prieš laistymą turėtumėte surinkti vandenį į didelį rezervuarą ir leisti vandeniui sušilti saulėje.
Optimali laistymui tinkama temperatūra yra 18-22 laipsniai.
Kokius augalus reikia laistyti pirmiausia
Laistydami sodą galime išsaugoti pažeidžiamų augalų gyvybę, tačiau verta būti atsargiems. Pirmiausia verta nuspręsti, kuriuos augalus būtina laistyti. Atkreipkite dėmesį į didelio vytimo požymius. Daugeliui vienmečių augalų, pavyzdžiui, petunijoms, pakanka nedidelės sausros, o ne per didelio laistymo. Jei matote, kad jūsų petunijos jau gerokai nuvyto, palaistykite jas ir pamatysite, kaip greitai jos atsigaus.
Laistymas ypač svarbus žydinčioms daugiametėms gėlėms. Suaugusius krūmus ir medžius reikėtų laistyti tol, kol lyja.
Per karščius gali prireikti laistyti flioksus, aukštąsias varpas ir jurginus.
Rožes reikia laistyti, jei jos pradeda rodyti vytimo požymius.
Kaip laistyti augalus per vasaros karščius
Bendra taisyklė laistant augalus per karščius yra ta, kad efektyviau yra gausiai laistyti kas kelias dienas nei greitai purkšti kasdien. Geriau tris kartus per savaitę po pomidorų krūmu išpilti pusę standartinio 5 litrų talpos laistytuvo, nei kasdien lengvai palaistyti dirvą greitai apipurškiant visą sodą žarna.
Kaip palaikyti dirvos drėgmę
Nepamirškite mulčiavimo. Mulčias yra puikus būdas padėti išlaikyti drėgmę dirvoje. Jei laukia karšti ir sausi orai, tiesiog paskleiskite nupjautą žolę po krūmais ir gėlėmis, kad padėtumėte jiems išgyventi sunkiausias vasaros dienas.
Rašyti komentarą