Česnakus plastikiniuose buteliuose galima auginti ir be dirvožemio, tik su vandeniu. Svarbu parinkti dideles, šviežias ir ne per sausas česnakų galvutes, kad jos galėtų sudygti. Prieš sodindami žirklėmis arba dezinfekuotu peiliu įpjaukite česnako galvutės viršūnę. Nupjauti reikia tik viršutinę dalį.
Pripildykite butelį vandens ir įdėkite į jį česnaką nupjauta puse į viršų. Vanduo butelyje turi liesti galvutės apačią. Butelius reikia laikyti gerai apšviestoje vietoje, į kurią patenka saulės spinduliai.
Vandenyje esančiame butelyje pradės augti šaknys. Kai vanduo patamsėja ar drumstėja, jį reikia pakeisti švariu vandeniu.
Ilgainiui česnakai išaugs ir išleis šaknis, užpildydami visą butelį. Kai žaliosios plunksnos pasieks pakankamą dydį, jas galima nupjauti ir naudoti gaminant maistą.
Tas pats metodas tinka ir daiginti į žemę sodinamus česnakus. Tačiau šiuo atveju, pasirodžius šaknims ir ūgliams, reikia paruošti vazoną su substratu. Česnakai užkasami, stengiantis, kad jie būtų tam tikru atstumu vienas nuo kito.
Reikia laistyti pakankamai, bet ne per gausiai. Česnakus laikykite tokioje vietoje, kur bus pakankamai saulės šviesos.
Svarbu atminti, kad česnakai daug geriau auga dirvožemyje su organinėmis medžiagomis. Augalas turėtų būti saulėje bent šešias valandas per dieną. Negalima leisti, kad dirva išdžiūtų. Substratas visada turi būti drėgnas, bet ne per daug, kitaip česnakai gali supūti.
Šaltinis: gordonua.com
Rašyti komentarą