Kaip vienas prieskonis gali visiems laikams išvyti graužikus
Kodėl reikia žinoti, kaip atsikratyti pelių
Jei savo namuose aptikote šių mažų nekviestų svečių, vadinasi, reikia nedelsiant imtis veiksmų. Negalite ignoruoti graužikų buvimo, kitaip pasekmės bus labai nemalonios:
sugedęs maistas;
blusos ir kiti vabzdžiai;
žmonių ir gyvūnų užkrečiamųjų ligų rizika;
mažais dantukais išpjauti laidai;
nuolatinis traškėjimas ir šlamėjimas, taigi ir psichologinis diskomfortas.
Kalbant apie sodą, per jį bėgiodamos pelės gali suėsti arba išgraužti sėklas, kurias ketinote panaudoti sodinimui. Natūralu, kad po tokio įsikišimo jos bus nebetinkamos. Graužikai taip pat geba kasti žemę, o tai darydami jie gali užblokuoti naudingų medžiagų patekimą į augalus ir pažeisti jų šaknis. Taigi, liaudiška arba cheminė priemonė nuo pelių yra būtina kiekvienam, asmeniškai susidūrusiam su graužikais.
Kaip atsikratyti pelių namuose ir sodybos sklype
Pirmasis poveikio variantas - nuodai nuo pelių, kuriuos naudoja beveik visi radikalių metodų gerbėjai. Tokių priemonių nuo pelių yra įvairių - milteliai jaukams ruošti, kremai, tabletės, purškalai ir net skysčiai, kuriuos reikia sumaišyti su vandeniu. Nuodai nuo pelių pasirenkami atsižvelgiant į finansines galimybes, problemos mastą ir norimą poveikį - tokių produktų asortimente galima rasti net greitai veikiančių preparatų, kurie akimirksniu užmuša net labai dideles ir patyrusias žiurkes.
Ultragarsas nuo pelių taip pat „veikia“ puikiai, nes technologijos nestovi vietoje - daugelis dausų savininkų, išbandę šį metodą, jį giria. Tereikia nusipirkti tokį prietaisą ir pastatyti jį ten, kur buvo pastebėtos pelės. Pageidautina periodiškai keisti dažnį, kad graužikai nepriprastų prie garso. Neabejotinas pliusas yra tai, kad ultragarsas nuo pelių yra ekologiškas, ilgaamžis ir saugus žmonėms, taip pat naminiams gyvūnams, kovos būdas. Vienintelis „bet“ yra tai, kad žiurkėnai, naminės žiurkės ir šinšilos gali jo bijoti.
Kaip kovos su pelėmis priemonę taip pat galima naudoti mechanines ir elektrines gaudykles. Pirmasis variantas daugeliui pažįstamas - tai prietaisas su mechanizmu, kuris suveikia, kai graužikas patenka į spąstus. Antrasis (elektrinis) laikomas humaniškesniu - viduje esantis masalas privilioja pelę, kai ji prie jo priartėja, suveikia šviesos indikatorius, o tada iš karto graužikas gauna srovės iškrovą, nuo kurios galios iš karto siunčiamas pas savo protėvius į dangų.
Kaip atsikratyti pelių liaudiškomis priemonėmis
Jei nenorite ar negalite leisti pinigų nuodams, taip pat pirkti specialių prietaisų, galite išsiversti su tuo, ką turite namuose:
medžio pelenai - lieka ant letenų, turi nemalonų kvapą, todėl pelės nebegrįš į tą vietą, kur į jį „įlindo“;
karčiųjų pipirų - suvyniokite į popierių, padegkite ir išrūkykite patalpą, kurioje buvo pelės (dažniau naudojama sandėliukams ir rūsiams);
česnaką - paskleiskite ant lentynų ir paviršių.
Taip pat populiarus ir lauro lapas nuo pelių - atsiliepimai apie šį kovos būdą labai teigiami. Tereikia susmulkinti prieskonį ir išbarstyti jį ant vietų, kur vaikšto graužikai. Vaistinėse priemonių nuo pelių geriau nepirkti, nebent įsigyti pelynų ir mėtų eterinių aliejų - graužikai šių kvapų netoleruoja.
Be to, papasakosime, kaip atsikratyti pelių naudojant valgomąją sodą - šių miltelių tikrai ras kiekviena namų šeimininkė. Į dubenį supilkite lygias cukraus, miltų ir valgomosios sodos dalis, įpilkite vandens, kad gautumėte tešlą, iškočiokite ją į kelis rutuliukus ir sudėkite į reikiamas vietas.
Jei pelė suvalgys tokį skanėstą, geriamoji soda sukels cheminę reakciją, susijungdama su skrandžio sultimis. Graužikas negalės „skanėsto“ išspjauti ir žus.
Rašyti komentarą