Kiaulpienių nepjaukite - 500 gramų 10 litrų - štai jums ir galinga priemonė braškėms

(3)

Auginti sultingas, kvapnias braškes - daugelio sodininkų svajonė. Tačiau kelias į gausų derlių dažnai būna nusėtas kliūčių - ligų ir kenkėjų. Agresyvios chemijos naudojimas, nors ir veiksmingas, daro neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Laimei, pati gamta mums suteikia galingų, bet saugių apsaugos priemonių. Viena iš prieinamiausių ir veiksmingiausių yra paprastoji kiaulpienė.

Šis nepretenzingas, visur paplitęs augalas pasižymi nuostabiomis insekticidinėmis ir stimuliuojančiomis savybėmis. Jo lapuose yra medžiagų, kurios atbaido daugelį braškių kenkėjų, pavyzdžiui, amarus, erkes ir braškių lervas. Be to, kiaulpienių užpilas padeda stiprinti augalų imunitetą, didina jų atsparumą ligoms.

Užpilui paruošti reikės:

Reikės: 500 g šviežių kiaulpienių lapų (pageidautina juos rinkti atokiau nuo kelių ir pramoninių zonų);

10 litrų vandens.

Kiaulpienių lapai kruopščiai nuplaunami, susmulkinami ir užpilami vandeniu. Indą su užpilu reikia uždengti ir palikti brinkti 6-12 valandų, o geriau - parą. Per šį laiką naudingosios medžiagos pereis į vandenį. Tada užpilą perkoškite per sietelį arba marlę.

Gautu užpilu nupurkškite braškių krūmus. Procedūrą rekomenduojama atlikti sausu, nevėjuotu oru, geriausia ryte arba vakare. Apdorokite ir lapus, ir dirvą aplink augalus. Kad poveikis būtų geresnis, purškimą pakartokite po 7-10 dienų.

Ypatingą dėmesį skirkite jauniems augalams ir krūmams, kurie jau pradėjo vesti vaisius, apdoroti. Svarbu prisiminti, kad kiaulpienių antpilas yra profilaktinė priemonė, todėl reguliarus gydymas didina jo veiksmingumą.

Po braškių derliaus nuėmimo, kai uogos surinktos, būtina paruošti krūmus žiemai ir kitam sezonui. Atsargiai pašalinkite senus lapus, nupjaukite juos ties krūmo pagrindu. Po to augalus apdorokite kiaulpienių antpilu, kaip aprašyta pirmiau. Kitą dieną gausiai palaistykite švariu vandeniu.

Norint pagerinti braškių augimą ir vystymąsi po derliaus nuėmimo, rekomenduojama tręšti. Sumaišykite:

2 litrus bruknių mėšlo (užpilo);

0,5 puodelio medžio pelenų;

1 dėžutę superfosfato;

10 litrų vandens.

Gerai išmaišykite ir šiuo tirpalu užpilkite braškių krūmus. Šis maitinimas aprūpins augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis, sustiprins šaknų sistemą ir padės jiems sukaupti jėgų gausiam kitų metų derliui.

Jei dėl kokių nors priežasčių negalite naudoti kiaulpienių, puiki alternatyva bus česnakų užpilas. Norėdami jį paruošti, susmulkinkite kelias česnako galvutes ir užpilkite jas vandeniu (proporcijos panašios į kiaulpienių užpilo). Palaikykite 24 valandas, tada perkoškite ir naudokite purškimui. Česnakai turi stiprių antiseptinių savybių ir atbaido daugelį kenkėjų.

Braškių priežiūra naudojant natūralias priemones yra raktas ne tik į gausų derlių, bet ir į ekologišką produktą, kuris yra saugus jūsų ir jūsų šeimos sveikatai. Išbandykite šiuos paprastus metodus ir įsitikinsite jų veiksmingumu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder