Ko nesodinti šalia svogūnų: ligos ir kenkėjai sunaikins derlių

Sužinokite, ką geriausia sodinti šalia svogūnų ir kokių augalų reikėtų atsisakyti visam laikui.

Ir pradedantieji, ir patyrę sodininkai turėtų žinoti, kaip sodinti svogūnus, kad jie augtų stiprūs ir džiuginti gausiu derliumi. Paprastai problemų dėl to nekyla - svogūnai gerai sutaria beveik su visais augalais. Tačiau yra niuansų, todėl prisiminkite, kokią kaimynystę svogūnai mėgsta, o kas jiems bus pražūtinga.

Ką sodinti šalia svogūnų griežtai draudžiama - augalų sąrašas

Kiekvienas sodininkas turėtų žinoti, kad šalia svogūnų sodinti šiuos 5 augalus - reiškia negauti to nuostabaus derliaus, apie kurį svajoja. Viskas dėl to, kad kiekvienas iš šių augalų konkuruos su svogūnu dėl drėgmės ir maistinių medžiagų, todėl abu jų negaus reikiamu kiekiu.

Atminkite, kad jokiu būdu negalima sodinti šalia svogūnų:

 • pupeles;
 • žirniai;
 • ridikėlių;
 • ropės;
 • pupelės.

Šparagai ir šalavijai yra kiti augalai, kurie blogai sutaria su svogūnais. Jei vis dėlto nepaklausysite patarimo ir pasodinsite juos kartu, tikėkitės gerokai mažesnio derliaus.

Ką galima sodinti šalia svogūnų - sėkminga kaimynystė

Sodininkai, kurie metai iš metų renka šių skanių daržovių dėžes, tiksliai žino, ar galima šalia svogūnų sodinti morkas - žinoma, taip. Tai atbaido svogūninę kandį - pavojingą vabzdį, kuris gali visiškai sunaikinti derlių.

Štai sąrašas, ką dar galima sodinti šalia svogūnų:

burokėlių;

brokoliai;

porai.

Jei nežinote, ar galima kopūstus sodinti šalia svogūnų, atsakymas bus vienareikšmiškai teigiamas - svogūnai puikiai jaučiasi ir šalia jų, ir šalia agurkų.

Tas pats pasakytina ir apie abejones, ar šalia svogūnų galima sodinti pomidorus - pomidorai, kaip ir bulvės, nepakenks šiai „žaliajai" kultūrai.

Kokius žalumynus galima sodinti šalia svogūnų

Pradedantieji daržininkai, auginantys daržoves ir prieskonines žoleles ne tik savo sklypuose, bet ir balkone, dažnai klausia, ar galima šalia svogūnų sodinti petražoles - ar jos nepakenks augalams. Be aiškaus sąrašo to suprasti neįmanoma, todėl įsiminkite jį prieš sodindami svogūnus:

 • petražolės;
 • krapai;
 • lapinės salotos.

Visi trys augalai puikiai apsaugo svogūnus nuo ligų ir kenkėjų, padeda stiprinti šaknų sistemą, o dėl sėkmingos sėjomainos taip pat prisotina kultūrą naudingomis medžiagomis.

Ar šalia svogūnų galima sodinti česnakus

Daugeliui sodybų augintojų svogūnų ir česnakų sodinimas kartu yra įprastas dalykas, tačiau to daryti nereikėtų. Priežastis ta pati, kaip ir pirmiau pateiktame sąraše - abu augalai konkuruos tarpusavyje dėl vandens, vitaminų ir mineralinių medžiagų, todėl vienas iš jų tikrai žlugs. Vietoj gausaus derliaus geriausiu atveju turėsite kelias menkas galvutes.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder