1. Magnolijos yra seniausi žydintys augalai. Jos Žemėje atsirado kreidos periode, maždaug prieš 140 mln. metų, ir yra žydinčių augalų ištakos. Mokslininkai aptiko suakmenėjusių magnolijų fragmentų, kuriems daugiau nei 1 mln. metų.
2. Magnolijų tėvynė yra Šiaurės Amerika, Japonija, Kinija ir Indonezija. Prieš ledynmetį magnolijos buvo paplitusios ir vidutinių platumų miškuose. JAV Misisipės valstijoje magnolijos taip paplitusios, kad ji net vadinama magnolijų valstija.
3. Gamtoje yra daugiau kaip 200 magnolijų rūšių. Gražiausia laikoma Sulanžo magnolija, arba „Black Tulip” magnolija. Magnolijų žiedai būna baltos, raudonos, violetinės ir kreminės spalvos.
Jų spalva priklauso nuo oro sąlygų: kuo šilčiau prieš žydėjimą ir jo metu, tuo magnolijos žiedai nusidažo intensyviau. Magnolijos žiedų dydis siekia 30 cm skersmens.
4. Vakare magnolijos žiedai užsidaro. Trys vidiniai žiedlapiai labai tvirtai susilanksto, o vabalai ir kiti vabzdžiai lieka įstrigę. Ryte iš žiedų išskrenda žiedadulkėmis pasidengę vabzdžiai. Jie apdulkina kitus žiedus. Tai kryžminis apdulkinimas.
5. Magnolijos atsirado daug anksčiau nei bitės, todėl jų žiedai pritaikyti apdulkinti vabalais. Dėl tos pačios priežasties magnolijų vaisiniai lapai yra pakankamai tvirti, kad vabalai jų nepažeistų arba nesuėstų.
6. Magnolijų „karaliene" vadinama didžiažiedė magnolija, arba magnolija grandiflora. Ši rūšis labiausiai paplitusi visame pasaulyje, kur auginamos magnolijos. Šių gėlių lapai susitelkę šakų galuose į „skėčio" formą.
7. Ankstyviausia magnolijų veislė vadinama Sulanžo magnolija. Šio medžio žiedai pasirodo kovo mėnesį, prieš lapų žydėjimą. Žiedai yra pieno baltumo, ryškaus malonaus kvapo. Šio medžio žiedai siekia 15 cm ir yra taurės formos.
8. Mažiausi magnolijų žiedai paprastai būna violetinės arba ryškiai geltonos spalvos. Jie būna tik 2-4 cm dydžio. Violetiniai žiedai turi ryškiaspalvę išorę ir baltą centrą. Geltoni yra vienodos spalvos ir dėl smailėjančios formos vadinami agurkų žiedais.
Šaltinis: gordonua.com
Rašyti komentarą