Braškių lapai rudenį kaupia ir saugo maisto medžiagas, būtinas sėkmingam žiemojimui.
Jie sukuria natūralią krūmo vainiko, šaknų sistemos ir jaunų pumpurų apsaugą ir padeda sulaikyti sniegą, kuris veikia kaip natūrali užuovėja ir apsaugo augalą nuo didelių šalčių. Jei ruošiantis žiemai pašalinsite šį apsauginį sluoksnį, krūmai gali būti labiau pažeidžiami nepalankių oro sąlygų.
Daugelis sodininkų masto, kaip genėti braškių krūmus rudenį, manydami, kad tai būtina augalo sveikatai palaikyti. Tačiau lapų šalinimas šiuo laikotarpiu gali sukelti rimtų pasekmių.
Augalas pradės eikvoti jėgas žaliajai masei atkurti, o tai jį gerokai susilpnins prieš žiemą. Tai ypač pavojinga, jei žiema bus atšiauri, su dažnais šalčiais. Lapų genėjimas atveria vartus ligoms ir kenkėjams, kurie lengvai prasiskverbia į nusilpusius augalus.
Atsižvelgiant į tai, kad rudenį patogenų ir vabzdžių aktyvumas vis dar didelis, infekcijos rizika labai padidėja. O iki pavasario krūmai gali būti taip nusilpę, kad negalės duoti visaverčio derliaus.
Netinkamas genėjimas gali pažeisti šaknų sistemą, ypač jei sodininkas darbo metu netyčia ją paliečia. Neapsaugotos šaknys tampa pažeidžiamos staigių temperatūros pokyčių ir gali neišgyventi žiemos.
Rudeninis genėjimas turėtų būti minimalus ir atsargus: galima šalinti tik pažeistus ar ligotus lapus, kad sumažėtų ligų plitimo rizika. Sveikų lapų nereikėtų liesti, nes jie padės augalui sukaupti žiemai reikalingų išteklių.
Šaltinis: gordonua.com
Rašyti komentarą