Net senos ir išdžiūvusios sėklos duos gausų derlių: štai į ką jas mirkyti

Pavasarį žmonės, turintys savo daržus ir sodus, pradeda vartyti sėklų atsargas, kad išsiaiškintų, kurios iš jų tinkamos sodinti. Neretai kai kurios iš jų būna tarsi senos ar pasibaigusio galiojimo, ir būtent jos atsiduria šiukšliadėžėje. Neskubėkite to daryti - papasakosime, kaip pažadinti senas sėklas, kad jas būtų galima auginti.

Kaip patikrinti senų sėklų daigumą

Yra du būdai, kurie padės suprasti sodinamosios medžiagos būklę. Pirmasis yra vizualinis - atidžiai apžiūrėkite sėklas, kad pamatytumėte, ar ant jų nėra pelėsio, vabzdžių išskyrų, neaiškios kilmės dėmių ar įkandimų pėdsakų. Jei tokių yra, sėklas, žinoma, geriau išmesti - jų net nereikėtų bandyti gaivinti.

Antrasis variantas tinka tik išoriškai nepažeistiems egzemplioriams. Nepamirškite, į ką mirkyti senas sėklas, kad patikrintumėte jų „amžių“. Reikia paimti stiklinę karšto vandens, ištirpinti joje arbatinį šaukštelį druskos ir išdėlioti sėklas. 

Tas, kurios po kurio laiko pasirodys paviršiuje, geriau išmesti - jos tikrai nebėra „nebe gyventojai“, tačiau sėklas, kurios palietė stiklinės dugną, galite pabandyti atgaivinti.

Kaip atgaivinti senas sėklas

Įvairūs maistinių medžiagų tirpalai - sėkmingiausias „liaudiškas“ metodas, kurį taiko daugelis sodininkų. Būtent šių tirpalų sudėtyje esančios veikliosios medžiagos pagreitina medžiagų apykaitą ir suminkština sėklų apvalkalą. Dėl to sodinamoji medžiaga turės daugiau galimybių sudygti.

Peroksidas

Pabandykite naudoti vandenilio peroksidą - sudygs net ir senos, jums atrodžiusios beviltiškos sėklos. Vandens ir peroksido santykis turėtų būti 10:1, t. y. 100 ml vandens reikia 10 ml vaistinės priemonės. 

Tokiame tirpale sodinamąją medžiagą turėtumėte palikti vienai dienai, o jei mirkote ypač tankias sėklas - moliūgų, burokėlių ar žirnių, tuomet palikite dviem dienoms.

Gintaro rūgštis

Ši medžiaga gali pagerinti sėklų daigumą, jos dėka sėklos bus atsparesnės stresui ir įgis stiprią šaknų sistemą. Pirkti vaistinėje reikėtų 0,2 % rūgšties tirpalo tabletėmis - ištirpinkite jas litre karšto vandens. 

Kruopščiai išmaišykite ir palikite sėklas tirpale 24 valandas. Pasibaigus nurodytam laikui, nuplaukite po tekančiu vandeniu, išdžiovinkite ir pasodinkite į žemę.

Medus

Dar vienas variantas, kaip greitai pažadinti pasibaigusio galiojimo sėklas - naudokite natūralų biostimuliatorių - jis pagreitina dygimą ir pagerina daigumą. 

Reikia paimti stiklinę karšto vandens ir išmaišyti joje arbatinį šaukštelį medaus, kad jis visiškai ištirptų. 

Tada į tirpalą įmeskite sėklas ir palikite jas ten 6-8 valandoms. Pabaigoje nuplaukite šiltu vandeniu, nusausinkite ir pasodinkite į žemę.
Kamforo alkoholis

Gera biudžetinė priemonė, kuriai nereikia daug - pora lašų į stiklinę vandens ir net senos sėklos sudygs. Paimkite 100 ml karšto vandens, įlašinkite 10 lašų alkoholio (spirito), išmaišykite šaukštu. Apipurkškite sėklas, palaukite 24 valandas, tada išdžiovinkite ir pasodinkite į žemę.

Šaltinis: unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.