Stebėjimo grupė: Baltarusijoje kolonos su karine technika pajudėjo link sienos su Lietuva

(5)

Vasario 21-osios naktį Baltarusijoje keturios kolonos su karine technika pajudėjo link sienos su Lietuva, skelbia stebėjimo grupė.

Kaip pranešė „Belarussian Gayun“ stebėjimo grupė, bendras įrangos skaičius yra maždaug 74 vnt. Kalbama tiek apie pėstininkų kovos mašinas, tiek UAZ, „Ural“, KamAZ, benzovežį.

„Mūsų duomenimis, kolonos judėjo Maskvos aplinkkeliu, paskui M6 greitkeliu ir juo iki M7 greitkelio Lietuvos sienos ir Ošmianų miesto link“, – rašoma pranešime.

Taip pat pažymima, kad Lietuvos link pajudėjo 120-osios brigados 358-ojo atskirojo mechanizuotojo bataliono kariai.


Baltarusijos gynybos ministerija skelbia, kad technika judėjo į nurodytą zoną „atliekant Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties patikrinimą“.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas komentuodamas šią žinią 15min ragino nekreipti didelio dėmesio į karinės technikos judėjimą Baltarusijoje bei nekrūpčioti. Jo teigimu, kariuomenė ir sąjungininkai stebi situaciją ir vertina galimus pavojus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas feisbuke taip pat sureagavo į šią naujieną ir teigė, kad šiuo metu jokio pavojaus nėra, o jei toks būtų, jis neliktų be atsako.

„Baltarusijos kariuomenė bijo įkišti nosį į Ukrainą, ką jau kalbėti apie NATO valstybę. Mūsų žvalgybos tarnybos ir Kariuomenė nuolat stebi ir analizuoja karinę veiklą Baltarusijoje. Dabartinis aktyvumas įtakos Lietuvos saugumo situacijai neturi. Esame ramūs, bet budrūs, viskas kontroliuojama“, – rašė L.Kasčiūnas.

Tai jau ne pirmas kartas pastaraisiais metais, kai pranešama apie Baltarusijos karinės technikos judėjimą link Lietuvos sienos.

Praėjusių metų gruodžio viduryje buvo pranešta, kad Baltarusija telkia papildomas tankų pajėgas prie sienos su Lietuva.

Tuomet taip pat „Belarussian Gayun“ pranešė, kad, jos duomenimis, mažiausiai 20 T-72B tankų perkeliama į poligoną netoli Gardino miesto, kuris yra šalia Lietuvos sienos.

Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tuomet 15min teigė, kad Lietuvos gyventojams nerimauti nereikėtų.

Vėliau savo paskyroje „Facebook“ ministras pridūrė:

„Kai po Baltarusiją, link sienos su Ukrainą ar poligonus juda viena ar kita baltarusių karinių pajėgų kuopa, ar keliolika šarvuočių, tankų, tai neverta kiekvieną kartą skelbti didelių antraščių. Ir krūpčioti. Mūsų kariuomenė ir sąjungininkai visada budrūs ir skiria tikrus ar tik menamus pavojus.

Mes matome, kas vyksta mūsų kaimynystėje (šiuo atveju 50–200 km nuo sienų), kas kur juda ir kokiu tikslu. Nuolatinės grėsmės lygiai, būna, ir keičiasi, bet ne šiuo atveju.“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder