Stovykloje „Rožių planeta“ ypatingi vaikai atranda draugystės džiaugsmą

Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios prieigose, Vilties mieste, prasidėjo jau penktoji ypatingų vaikų stovykla „Rožių planeta“.

„Didžiausias pasiekimas per tuos penkerius metus - vaikų džiaugsmas dėl to, kad stovykla vėl vyksta, kad jie gali būti kartu, jų noras draugauti. Šioje stovykloje dalyvauja vaikai, kurie turi autizmo spektro sutrikimų. Jiems labai sudėtinga užmegzti ryšį, bendrauti, draugauti su kitu žmogumi. Šioje stovykloje tai vyksta“, - džiaugėsi stovyklą organizuojančios VšĮ „Elgesio sprendimai“ direktorė Rita Karvelienė.

Anot pašnekovės, šiais metais į stovyklą „Rožių planeta“ užsiregistravo 22 ypatingi vaikai. „Stovykla vyks pamainomis po 14, 17 vaikų. Kai kurie iš jų dalyvaus stovykloje visą vasarą. Šeimoms, kuriose auga vaikai, turintys specialiųjų poreikių, vasaros poilsio stovyklos yra ne tik pramoga, o būtinybė, kad tuo metu, kol vaikai yra užimti, tėvai galėtų dirbti“, - pažymėjo R. Karvelienė.

Stovyklautojai šiais metais išskirstyti mažesnėmis grupelėmis pagal amžių. "Yra visai mažų vaikų, pradinukų ir paauglių grupės. Norime, kad vasaros stovykloje dalyvaujantys vaikai ne tik smagiai praleistų laiką, pailsėtų jiems saugioje aplinkoje, bet ir išmoktų tam tikrų dalykų. Tad kiekviena grupė išsikėlė tikslus. Mažųjų tikslas yra išmokti sutelkti dėmesį, išsėdėti, išklausyti vadovą. Vyresni, pradinukai, mokysis įvardinti savo emocijas žodžiais, o paaugliai mokysis draugauti su bendraamžiais.

Pirmą kartą didieji stovyklautojai bandys savanoriauti - pagloboti mažesnius stovyklautojus, taip pat sutvarkyti stalus, virtuvę po maisto", - pasakojo apie stovyklos naujoves R. Karvelienė.

Stovyklos „Rožių planeta“ organizatorė nuoširdžiai dėkojo rėmėjams Ugnei Radzevičienei, Dianai Stadalninkei ir „1000 Vilties kilometrų“, socialiniams partneriams dienraščiui „Vakarų ekspresas“, UAB Klaipėdos baseinui, „Surf camp“. Visiems, kurie padėjo organizuoti ir įgyvendinti stovyklą ypatingiems vaikams, nemokamai dovanoja jiems pramogas, apmoka stovyklas sunkiau gyvenančioms šeimoms.

„Mūsų stovykla ypatinga tuo, kad joje dirba beveik tiek pat vadovų, savanorių, kiek dalyvauja vaikų, nes kiekvienam vaikui reikia asmeninio dėmesio ir pagalbos. Todėl surengti tokią stovyklą kainuoja daug brangiau ir pagalba labai reikalinga“, - akcentavo R. Karvelienė.

„Visi mes kenčiame nuo šiuolaikinio pasaulio destrukcijos, o draugystė, pagalba kitam kenčiančiam, meilės veiksmas gydo mus pačius. Labai džiaugiamės, kad mūsų vienuolyno kiemas dabar pilnas vaikų. Kad jie gali būti saugioje, mylinčioje aplinkoje, o jų tėveliai - ramūs, palikdami juos specialistams, profesionalams. Labai tikimės iš Klaipėdos miesto įmonių ir žmonių gražaus bendradarbiavimo, artumos, noro priimti šiuos ypatingus vaikus ir suteikti jiems džiaugsmo“, - antrino pranciškonų vienuolis brolis Benediktas Jurčys.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder