Ką daryti, kad sužadintumėte šuns apetitą? „Iki“ pranešime spaudai dalijamasi patarimais, kurie gali padėti susitvarkyti su šia problema – taip ir pasirūpinsite savo augintiniu, ir sutaupysite, mat nebereikės išmesti nesuvalgyto maisto.
Dauguma šunų su malonumu ėda šlapią ar sausą maistą, tačiau kai kurie demonstratyviai atsisako dubenėlyje jam padėto ėdalo, nors jo pakuotė – ką tik atidaryta ir šviežia.
Dalis gyvūnų apetitą praranda ir, regis, nei iš šio, nei iš to – iš visavalgio ėdrūno virsta išrankuoliu.
Ar galima kaip nors padėti savo augintiniams ir pasirūpinti tinkama jų mityba? „Iki“ rekomenduoja apsvarstyti kelis dalykus.
Įvertinkite šuns sveikatą. Jei augintinis staiga tapo išrankus, nors anksčiau tą patį maistą kirsdavo su malonumu, pirmiausia reikėtų atmesti bet kokias sveikatos problemas ir kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Gali būti, kad jūsų draugas susidūrė su virškinimo sistemos, dantų, burnos ertmės ar kitomis problemomis.
Gydytojas taip pat galės atsakyti, ar tai gali būti susiję su šuns amžiumi – pavyzdžiui, vyresni keturkojai būna mažiau energingi, todėl ir maisto jiems norisi ne tiek daug.
Laikykitės šėrimo grafiko. Šėrimas tuo pačiu laiku ir toje pačioje yra vienas svarbiausių aspektų, galinčių turėti didelę įtaką šuns apetito stabilizavimui.
Rekomenduojama šunį šerti du kartus per dieną, mat didelis maisto kiekis, suėstas vienu ypu, gali sukelti skrandžio problemų.
Taip pat tam, kad šuo praalktų, nereikėtų laikyti ėdalo dubenėlyje visą dieną. Be to, net ir geriausias maistas po kelių valandų praras savo aromatą, o šlapias gali ir pradėti gesti.
Parinkite tinkamą ėdalą. Jei jūsų šuo prastai ėda, gali būti, kad jis tiesiog nebėra patenkintas maisto kokybe.
Kartais verta išbandyti kelis skirtingus ėdalus, kad augintinis gautų visus būtinus maistinius elementus ir tuo pačiu mėgautųsi skaniu, jam patraukliu ėdalu.
„Aukštos kokybės gyvūnų maistas neprivalo kainuoti brangiai. Pirkėjai aktyviai naudojasi sutaupyti padedančiomis akcijomis, nuolaidomis, todėl ypač pamėgę ir temines „Gyvūnų fiestos“ savaites, kurios ir vėl sugrįžo į parduotuves bei siūlo iki 50 proc. siekiančias nuolaidas įvairioms gyvūnų prekėms.
Be to, vis daugiau augintinių šeimininkų atranda privačių prekės ženklų maistą, kuris yra toks pats visavertis ir kokybiškas, tačiau siūlomas patrauklesne kaina.
Jis kasmet vis populiaresnis – pavyzdžiui, „ZooRoyal“ etiketėmis pažymėtas ėdalas jau sudaro apie du trečdalius visų konservuoto šunų maisto pardavimų“, – sako „Iki“ komunikacijos vadovė Gintarė Kitovė.
Pasinaudojant akcijomis, verta palaipsniui išbandyti naujų skonių ar šuns šėrimo būdų, kol atrasite tinkamiausią savo augintiniui.
Pavyzdžiui, išrankių keturkojų atveju šlapias ėdalas gali būti geresnis pasirinkimas nei sausas, nes jis yra aromatingesnis, labiau viliojantis paragauti.
Prižiūrėkite, kad ėdalas būtų šviežias. Uoslė vaidina itin didelį vaidmenį kalbant apie šunų apetitą, todėl jeigu maistas nebus šviežias – augintiniai bemat užuos ir jo nebenorės.
Tiek sausą, tiek neatidarytą šlapią ėdalą reikėtų laikyti sausoje, tamsioje, vėsioje vietoje ir sandariai uždarytą.
Atidarius sauso maisto pakuotę, reikėtų ją po kiekvieno šėrimo kruopščiai uždaryti, o visą turinį suvartoti per 6 savaites.
Tuo tarpu šlapio ėdalo pakuotę geriausia pirkti tokią, kad šuo suėstų visą vienu ypu. Priešingu atveju, jį dėkite į šaldytuvą ir sušerkite per 1-2 dienas nuo atidarymo.
Padidinkite šuns fizinį aktyvumą. Augintinis gali mažiau domėtis maistu ir dėl to, kad yra pernelyg pasyvus arba jam tiesiog nuobodu, jis tampa apatiškas.
Protingai padidinkite jo fizinį krūvį, skirkite laiko ne tik pasivaikščiojimui, bet ir dresūrai, duokite jam naujų iššūkių.
„Daugelis šunų šeimininkų ir patys pastebi – aktyvesni augintiniai pasižymi geresniu apetitu, o pernelyg didelis tinginiavimas taip pat neturi teigiamos įtakos šuns virškinimo sistemos veiklai.
Todėl pirkėjai išties rūpinasi ir tuo, kad jų šunys nenuobodžiautų, ir perka įvairius žaislus – tiek bendram žaidimui skirtus kamuoliukus, lėkštes, virves, tiek ir tokius, su kuriais šuo gali užsiimti vienas, pavyzdžiui, kramtalus“, – pasakoja „Iki“ komunikacijos vadovė G. Kitovė.
Bendra veikla su augintiniu gelbės ir tuo atveju, jeigu šuo apetitas sumažėjo dėl staigių pokyčių jo kasdienybėje – pavyzdžiui, gyvenamosios vietos pakeitimo, naujo šeimos nario ar gyvūno namuose. Kartu žaisdami padėsite jam jaustis ramiau ir sumažinsite streso lygį.
Skanėstai – tik dresūros metu. Raciono praturtinimas įvairiais skanėstais – geras būdas pasirūpinti, kad augintinio mityba nebūtų nuobodi.
Dar daugiau, kramtymas, graužimas ir laižymas ramina šunis, užima laiko ir teigiamai nuvargina.
Tačiau palepinti šunį reikia su saiku, nes kaip ir nuolat užkandžiaujantis vaikas nebenorės vakarienės, taip ir šuo mieliau krims skanukus, o ne visavertį ėdalą.
Rekomenduojama, kad jie sudarytų ne daugiau nei 10 proc. šuns paros kalorijų normos.
Neduokite maisto tiesiai iš šaldytuvo. Mūsų mylimi keturkojai turi kur kas geriau išvystytą uoslę, tad išrankumas maistui gali būti susijęs ir su tuo.
Kad sužadintumėte šuns apetitą, pasirūpinkite, kad jo maistas būtų šviežias ir maloniai kvepėtų. Šerdami šviežiu maistu, nepamirškite, kad šiltas jis kvepia daug intensyviau nei šaltas ėdalas iš šaldytuvo, todėl jis šuniui bus skanesnis.
Ėdalą galite šiek tiek pašildyti mikrobangų krosnelėje, jį dubenėlyje sumaišyti su trupučiu šilto vandens arba tiesiog leiskite jam atšilti iki kambario temperatūros prieš duodami augintiniui.
Rašyti komentarą