2 pagrindinės mirties priežastys pasaulyje - kaip sumažinti jų riziką

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad mityba ir fiziniai pratimai yra vienodai svarbūs sveikatai, todėl vienas negali pakeisti kito. Tik mityba ir sportas kartu mažina vėžio ir širdies ir kraujagyslių ligų – dviejų pagrindinių mirties priežasčių pasaulyje – riziką, rašo Scimex.org

Kai kurie žmonės mano, kad nesveikos mitybos poveikį galima kompensuoti dideliu fiziniu aktyvumu ir atvirkščiai – subalansuota mityba „derasi“ su organizmu, kad šis išliktų sveikas, jei reguliariai nesimankštinama. Naujas Sidnėjaus universiteto mokslininkų darbas rodo, kad tokia nuomonė yra klaidinga ir, kad mityba ir fizinis aktyvumas yra vienodai svarbūs sveikatai, .

Išvados grindžiamos 360 000 žmonių duomenų analize. Vidutinis dalyvių stebėjimo laikotarpis buvo 11 metų.

Mokslininkai nustatė, kad didelis fizinis aktyvumas ir sveika mityba 17 % sumažina mirtingumo nuo visų priežasčių riziką, 19 % – mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų riziką ir 27 % – mirtingumo nuo vėžio riziką.

Atskiri veiksniai nebuvo statistiškai reikšmingi, išskyrus tai, kad laikantis subalansuotos mitybos šiek tiek sumažėjo vėžio rizika.

Kaip gerai subalansuotą mitybą tyrėjai turėjo omenyje bent penkias vaisių ir daržovių porcijas per dieną, maždaug dvi porcijas žuvies per savaitę ir ribotą raudonos mėsos, ypač perdirbtos, kiekį.

„Norint maksimaliai sumažinti mirtingumo riziką, būtini abu veiksniai, todėl svarbu informuoti gyventojus apie bendrą sporto ir mitybos poveikį sveikatai, siekiant sveiko ilgaamžiškumo“, – apibendrino pagrindinė autorė, docentė Melody Ding.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder