80 proc. suaugusiųjų šią savaitės dieną sunkiai užmiega

Jei šiąnakt jaučiatės pasimetę, esate ne vieni.

Net jei paprastai miegate ramiai, normalu, kad kartkartėmis būna nerami naktis. Kartais nemiga pasitaiko mums visiems, o jei niekada neturėjote sunkumų užmigti sapnų šalyje, laikykite save dideliu laimingu. Tačiau jei pastebėjote, kad vieną konkrečią savaitės naktį negalite užmigti, galbūt nustebsite sužinoję, kad nauji tyrimai rodo, jog esate toli gražu ne vieni.

Stebinantys mažiau žinomi gero miego privalumai

Naujajame tyrime teigiama, kad didžioji dauguma suaugusiųjų tam tikrą naktį sunkiai užmiega.

Nesvarbu, ar jums nuolat sunku užmigti, ar tai tik retkarčiais pasitaiko, nemiga nėra smagu. Dėl miego trūkumo kitą dieną ne tik galite jaustis irzlūs ir nesusikaupę, bet ir praleidę visas septynias-devynias valandas, kurias Nacionalinis miego fondas rekomenduoja suaugusiesiems, galite pakenkti savo sveikatai įvairiais būdais, įskaitant padidėjusią demencijos riziką.

Organizacija išvardija keletą dažniausiai pasitaikančių nemigos priežasčių, įskaitant kofeino ir alkoholio vartojimą, netaisyklingą miego grafiką, snaudimą vėlai po pietų, gausų valgymą prieš pat miegą ir naudojimąsi elektroniniais prietaisais prieš pat miegą.

Tam tikri vaistai taip pat gali sukelti nemigos naktis - jei manote, kad tai gali būti jūsų atvejis, pasitarkite su gydytoju.

2022 m. rugsėjo mėn. atlikto Nacionalinio miego fondo tyrimo duomenimis, daugiau nei 54 proc. suaugusiųjų dėl to, kad jie nemiega naktimis, kaltina nerimą ir stresą. Tai nėra labai keista, turint omenyje, kad nerimas gali sukelti kūno įtampą, kuri nėra palanki poilsiui.

"Galite net nesuvokti, kad dėl ko nors jaudinatės, tačiau jūsų kūnas vis tiek gali jausti fizinį streso poveikį, todėl raumenys būna įsitempę", - rašo "Verywell Mind" ekspertai.

Jie rekomenduoja išbandyti metodą, vadinamą "progresuojančiu raumenų atpalaidavimu", kurio metu įtempiami ir atpalaiduojami atskiri kūno raumenys, kad būtų galima kovoti su streso sukelta nemiga.

Tikriausiai esate girdėję apie "sekmadienio baisumus", bet jei nežinote, paaiškina medicinos mokslų daktaras Alex Dimitriu, Menlo Parko psichiatrijos ir miego medicinos klinikos įkūrėjas ir  medicininių apžvalgų tarybos narys: "Sekmadienio baimė iš esmės yra tam tikra nerimo dėl veiklos forma, panašiai kaip prieš egzaminą ar pristatymą."

Tiems iš mūsų, kurie dirba įprastu grafiku nuo pirmadienio iki penktadienio, sekmadienio vakaras reiškia, kad baigiasi pertrauka nuo darbo biure (nesvarbu, ar tai būtų virtualus, ar asmeninis darbas) ir artėja mintis apie grįžimą į kasdienį darbą.

"Iš dalies tai yra natūralu, bet gali būti ir per daug, todėl kyla stresas, nemiga ir pablogėja miegas", - sako Dimitriu.

Todėl beveik 80 proc. (tiksliau, 79,5 proc.) apklausos respondentų nurodė, kad sekmadienio vakarą, palyginti su kitomis savaitės dienomis, jiems sunkiau užmigti.

Nesvarbu, ar sekmadienio vakarais blaškotės, bijodami minties apie ateinančią savaitę, ar jums sunku užmigti ir kitomis savaitės naktimis, kelios strategijos gali padėti jums nurimti ir pagaliau gauti taip reikalingo poilsio, kurio reikia jūsų kūnui.

Be kita ko, "Healthline" rekomenduoja išbandyti raminančias kvėpavimo technikas, pradėti medituoti arba užsiimti joga, sumažinti miegamojo temperatūrą (vėsesnėse patalpose miegame geriau), atsisakyti snaudimo, jei turite įprotį jį daryti, daug judėti dienos metu, išjungti elektroniką ir vengti ekranų naktį, prieš miegą paskaityti knygą (senamadišką su popieriniais puslapiais, o ne elektroninę!).

Jei išbandėte viską, ką tik galite sugalvoti, ir vis dar vargstate, pasikalbėkite su savo sveikatos priežiūros specialistu apie tai, kas gali būti jūsų nemigos priežastis ir kas galėtų padėti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder