Alvydas Unikauskas atskleidė, kaip kovoti su akmenlige: „Egzistuoja viena stipri priemonė“

Kokie simptomai išduoda, jog jums trūksta geležies? Kaip kovoti su akmenlige? Atsakymai į šiuos klausimus kamuoja ne vieną. Jau šį šeštadienio rytą čia kiekvieno žiūrovo dalią palengvins profesorius Alvydas Unikauskas. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą!“ jis ne tik dalinsis patarimais, gerinančiais sveikatą, bet ir atskleis, ką daryti, kad dar labiau sau nepakenktumėte.

Laidoje profesorius palies net kelias aktualias temas. Pirmoji – geležies trūkumas. Anot A. Unikausko, tai – mineralas, kurio žmonėms visame pasaulyje trūksta labiausiai.

Slenkantys ir plonėjantys plaukai, skilinėjantys nagai, aritmija, nuovargis, bendras silpnumas, pajuodę paakiai, neramių kojų sindromas bei nemiga – pažįstami simptomai?

Tačiau tai – tik pradžia. Tiems, kuriems trūksta geležies, nepriklausomai nuo kambario temperatūros visuomet yra šalta, sunku susikaupti, skauda įvairiausias kūno vietas. Visa tai daro neigiamą įtaką svarbioms organizmo funkcijoms – kraujotakai, skydliaukės hormonų gamybai, nervų impulsams.

Su mityba mes negauname pakankamai geležies. Ypatingai, jei esate veganas ar vegetaras. Iš žalumynų mes geležies neįsisaviname. Viena iš priežasčių, kodėl taip vyksta, yra tai, kad žalumynuose yra oksalatų – oksalo rūgšties, kuri blokuoja geležies įsisavinimą“, – aiškins laidoje profesorius.

Tačiau ar žinojote, kad pasitikrinti, ar jums trūksta geležies, galite ir tiesiog namuose, be jokių specialių priemonių? Kuriuose produktuose geležies yra daugiausiai? Ką daryti, kad organizmas geležį įsisavintų 100 proc.?

Į TV eterį grįžęs profesorius A. Unikauskas nuo šiol atsakys ir į daugybę žiūrovų klausimų. Šįkart jis domėsis, kokie pojūčiai kamuoja žmones, turėjusius inkstų akmenų?

Žiūrovai neslėps, kad tą išverti sunku – vieniems iš skausmo kaupėsi ašaros, kiti net alpo, o viena moteris rašė, kad prieš tai nublanksta net gimdymo skausmai.

Profesorius tokių atvejų yra matęs ir pats. Norėdamas tai iliustruoti, A. Unikauskas pasidalins situacija iš jaunystės laikų, kai tik pradėjo savo mediko karjerą. 

„Mane iškvietė vizitui pas ligonį. Atvažiavęs jauną vyrą radau vonios kambaryje – čia jis į vonią buvo prisipylęs karšto vandens, kadangi šiluma padeda atpalaiduoti raumenis. Tačiau į tą vandenį jis niekaip negalėjo įlipti. Iš skausmo tiesiog blaškėsi po vonios kambarį ir nerado sau vietos“, – pasakos profesorius bei pridės, kad karštas vanduo padėti gali, tačiau tai nėra sprendimas – tik pagalba.

Laidoje profesorius atsimins ir vieną inkstų akmenis turėjusios žmonių grupės tyrimą. Jo metu paaiškėjo, kad 97,2 proc. iš jų turėjo mikroskopinę bakteriją. Pastaroji vadinama nanobakterija, ir yra 100 kartų mažesnė už įprastą bakteriją. Šios nanobakterijos valgo kalcį bei formuoja aplink save gynybinę sieną – tarsi akmenines kristalų struktūras. O jose esantis kalcio fosfatas yra netgi kauluose!

„Gera žinia yra ta, jog egzistuoja viena stipri priemonė, skirta mažinti šių bakterijų kolonijoms. Tai – citrinos rūgštis. Kitaip sakant, citrinos“, – atskleis profesorius.

Ką daryti, kad akmenys neatsirastų? Patarimų – net keletas, ir visus juos sužinosite jau šį šeštadienio rytą. O jei su prevencija jau pavėlavote, ir puikiai žinote akmenligės simptomus, Kauno klinikų gydytojas urologas Lukas Mickevičius jums papasakos apie tris pagrindinius inkstų akmenų šalinimo būdus.

Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder