Ar kava yra sveika, ar žalinga?

Kavos mylėtojai visame pasaulyje gerdami kavą ryte turbūt net nesusimąsto, ar kava yra sveika, ar ne. 1991 metais kava vis dar buvo įtraukiama į potencialių kancerogenų (medžiagų, sukeliančių vėžį) sąrašą.

2016 metais atlikti tyrimai parodė, jog kava ne tik nėra kancerogenas, tačiau taip pat ji gali sumažinti vėžio išsivystymo riziką. Jei vartojama saikingai, kava gali būti sveikatai naudingas gėrimas.

Pastebėta, jog kava gali mažinti II tipo diabeto, depresijos, širdies, kepenų ligų, Parkinsono ligos išsivystymo riziką.

Kava yra:

kofeino

vitamino B2

magnio

polifenolių (antioksidantų) šaltinis

Viename puodelyje kavos yra apie 95 mg kofeino. Nežalingas kavos kiekis yra 3-5 puodeliai per dieną (arba iki 400 mg kofeino).

Kava ir sveikata

Maži ir vidutiniai kavos kiekiai (50-300 mg kofeino) padidina budrumą, energiją, koncentraciją, tačiau didesni kiekiai gali sukelti nerimą, nemigą bei padidinti pulsą.

Daug tyrimų nurodo, jog kava nedidina kardiovaskulinių ligų bei vėžio išsivystymo rizikos.

Pastebėta, jog rekomenduojamo kavos kiekio per dieną suvartojimas gali sumažinti tam tikrų ligų riziką.

Taip pat pastebėta, jog kava gali sumažinti ankstyvos mirties riziką net 29% suvartojant 2.5-4.5 puodelius per dieną.

Tam tikri žmonės gali netoleruoti didesnių kiekių kavos.

To priežastis - jaučiamas nerimas, nemiga ar drebulys. Ypač atsargiai kavą turėtų vartoti tie žmonės, kurie turi nesukontroliuotą aukštą kraujo spaudimą.

Nėščiosios turėtų apriboti kavos suvartojimą iki 200 mg (arba 2 puodelių) kofeino, kadangi kofeinas pereina placentos barjerą ir gali lemti mažą vaisiaus svorį bei persileidimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder