Apsinuodijimas vandeniu

Ar tikrai vanduo gali nužudyti: kas yra apsinuodijimas vandeniu ir kuo jis pavojingas

Mokslininkai atskleidė, kodėl išgėrus per daug vandens galima apsinuodyti, o kartais net mirti.

Visuomenės dėmesį patraukė "Galaktikos sergėtojų" žvaigždės Chriso Pratto interviu, kuriame jis teigia, kad dalis jo treniruočių fitneso srityje buvo suvartoti neįtikėtinai daug vandens per dieną - iš esmės išgerti stiklinę vandens kiekvienam savo kūno svorio kilogramui, rašo "IFLScience".

Šis teiginys sulaukė atgarsio visuomenėje ir privertė viso pasaulio medikus dar kartą priminti, kad didelio kiekio vandens vartojimas gali virsti apsinuodijimu, o sunkiausiais atvejais - net mirtimi.

 

Pasak medicinos toksikologo ir skubios pagalbos gydytojo Ryano Marino, apsinuodijimas vandeniu arba apsinuodijimas vandeniu - tai kartais mirtinas rezultatas, kai per trumpą laiką suvartojama per daug vandens, nepapildant jo elektrolitais ir mineralais, įskaitant natrį, kalcį ir kalį, kurių reikia mūsų organizmui tinkamai funkcionuoti.

Be to, apsinuodijimą vandeniu gali sukelti kepenų ir inkstų ligos, dėl kurių organizme kaupiasi vanduo.

Pavyzdžiui, yra žinomas atvejis, kai 64 metų moteris vakare išgėrė 30-40 stiklinių vandens.

Dėl to gydytojai negalėjo padėti pacientei ir ji mirė išsivysčius ūminei hiponatremijai (mažam natrio kiekiui), kuri sukelia neurologinius simptomus dėl vandens judėjimo į smegenų ląsteles.

Vandeniui patekus į smegenų ląsteles, jos išsipučia ir sukelia apsinuodijimo simptomus, įskaitant:

  • sumišimą;
  • dezorientaciją;
  • pykinimą;
  • vėmimą.

Laiku negydant, tai gali sukelti traukulius, o kartais ir mirtį.

Atkreipkite dėmesį, kad apsinuodijimas vandeniu iš tikrųjų yra labai retas, o mirtinas apsinuodijimas vandeniu - dar retesnis.

Tačiau medikai primygtinai teigia, kad žmonės turi suvartoti įprastą vandens kiekį, o ne stiklinę kiekvienam savo svorio kilogramui.

Mokslininkai taip pat pastebi, kad apsinuodijimas vandeniu paprastai pasireiškia žmonėms, kurie vartoja daug alkoholio, taip pat ilgai mankštinantis, jaučiant didelį troškulį, taip pat per vandens gėrimo varžybas.

Svarbu! Šis straipsnis pagrįstas naujausiais moksliniais ir medicininiais tyrimais ir jiems neprieštarauja. Tekstas yra tik informacinio pobūdžio ir jame nėra medicininių patarimų. Norėdami nustatyti diagnozę, visada kreipkitės į gydytoją.

Organizatorių nuotr.

Asociatyvi YouTube ekrano nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder