Akys

Banano žievelė atneš netikėtos naudos, jei dėsite ją po akimis

Oda po akimis yra probleminė sritis 80 % moterų, kurios per gyvenimą susiduria su paburkimu ar maišeliais po akimis. Prie paburkimo po akimis gali prisidėti amžius, pergyvenimai, stresas, miego trūkumas ar tam tikri sveikatos sutrikimai.

Tas pats ir su druska - per didelis sūraus maisto vartojimas gali sukelti skysčių susilaikymą organizme, o tai sukelia audinių paburkimą.

Vis dėlto gali būti, kad bananų žievelėse esantis specialus junginys gali padėti nuo maišelių po akimis, rašo "Healthdigest".

Bananų žievelėse esantys stebuklingi junginiai yra taninai, dėl kurių oda tampa šviesesnė ir stangresnė.

"Taninai yra panašūs į natūralius sutraukiančiuosius preparatus, kurie naudojami odos priežiūroje, kad padėtų stangrinti ir tonizuoti odą", - paaiškino dermatologė Adelina Kikam.

Tyrimo duomenimis, prinokusio banano žievelėje taninų yra 4,69 proc., tačiau jų daugiau yra neprinokusiose žievelėse - 6,48 proc.

Bananų žievelės ne tik kovoja su suglebimu ir skaistina odą po akimis, bet ir padeda sumažinti uždegimą.

2023 m. atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad bananų žievelių ekstraktas pašalina audinių uždegimą, taip pat užkerta kelią bakterijų dauginimuisi.

Mokslininkai mano, kad bananų žievelių ekstraktas gali turėti apsauginių savybių nuo juodų taškelių, spuogų, baltųjų taškelių ir juodų dėmių. 

Tačiau leidinyje pažymima, kad kol kas neatlikta mokslinių tyrimų, kurie patvirtintų bananų žievelių veiksmingumą.

"Galiu tik spėlioti, kad jei kas nors yra alergiškas bananams ir tepa jį ant tos vietos, gali atsirasti alergija, kuri vėliau gali sukelti hiperpigmentaciją, pabloginti tamsius ratilus po akimis", - pažymėjo Kikam.

Kitas galimas trūkumas, į kurį reikia atsižvelgti, yra tas, kad bananų žievelėse esantis taninas taip pat gali sausinti odą. 

"Nors kai kurie žmonės gali nepajusti jokio šalutinio poveikio, gali būti, kad ir jūs nepajusite jokio teigiamo poveikio.

Nors kai kuriuose odos priežiūros kremuose ir losjonuose yra bananų ekstrakto, šis ingredientas buvo modifikuotas, kad būtų optimaliai įsisavinamas", - pažymima leidinyje.

Kitos naujienos apie bananų naudą

Bananai yra labai sveiki. Kaip rašo "Parade", vienas bananas suteikia apie 9 % kalio paros poreikio ir tris gramus skaidulinių medžiagų.

Juose taip pat yra daug vitaminų B6 ir C ir jie yra puikus angliavandenių šaltinis.

Be to, jie yra idealus mažo kaloringumo užkandis.

bananai

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder