Britei diagnozuotas pirmas tokio tipo vėžys pasaulyje

Vienai britei medikai diagnozavo vėžio formą, kuria, kaip jie mano, visame pasaulyje serga tik ji.

Ossette, West Yorkshire'o grafystėje, gyvenanti 42 metų Alison Varley sako esanti labai išsigandusi dėl to, kad medikai kovoja su jos niekada anksčiau neregėta liga. Moteriai pradedamas taikyti chemoterapinis gydymas, tačiau ji baiminasi, kad gali nesulaukti Kalėdų, rašo „The Daily Mail“.

2021 merais A. Varley buvo diagnozuota specifinio tipo taurinių ląstelių karcinoma po to, kai ji kreipėsi pagalbos dėl, kaip ji manė, kvėpavimo takų infekcijos, dėl kurios jai buvo sunku kvėpuoti.

Antibiotikai nepadėjo, todėl jos vyras galiausiai iškvietė jai greitąją pagalbą.

Vėliau ligoninėje atlikti tyrimai atskleidė, kad jos plaučiuose yra skysčio, o ant kiaušidės – darinys.

Manoma, kad taurinių ląstelių karcinoma išsivysto apendikse ir pasireiškia tik vienam iš milijono žmonių. Jos dažniau pasitaiko penkiasdešimtmečiams ir šešiasdešimtmečiams.

Nuo 2021 m. pabaigos, praėjus vos šešiems mėnesiams po jos trečiojo vaiko gimimo, vėžys išplito į tiesiąją žarną ir pilvą.

„Pradžioje maniau, kad man kvėpavimo takų infekcija, nes negalėjau gerai kvėpuoti, – kalbėdama apie ligos pradžią pasakojo moters. – Nuėjau pas gydytojus ir gavau savaitės trukmės antibiotikų kursą. Jie nepadėjo. Grįžau ir dar tris dienas gydžiausi, galiausiai mano vyras liepė skambinti 111 ir kviesti greitąją pagalbą.“

„Ligoninėje medikai atliko kompiuterinę tomografiją ir nustatė, kad dešiniajame mano plaučio kamiene yra penki litrai skysčio. Vėliau jie rado didelį darinį ant mano kiaušidės. Tai labai retas atvejis, labai retas. Nėra nė vieno žmogaus, kuris sirgtų mano vėžiu. Jo genetinė sudėtis yra tokia, kokios pasaulyje nėra. Yra žmonių, sergančių taurinių ląstelių vėžiu, bet ne tokia genetine sudėtimi“, – pasakojo A. Varley.

Tokio tipo karcinoma dažnai pažeidžia tik apendiksą ir paprastai aptinkama tik atliekant tyrimus ar gydant kitas ligas, pavyzdžiui, atliekant apendikso pašalinimą ar plonosios žarnos rezekciją.

Kai kuriais atvejais vėžys gali būti gydoma chirurginiu būdu, pašalinant apendiksą ir aplinkinius audinius. Tačiau kitais atvejais, organizmui kovojant su liga, gali susidaryti skysčio masė.

Anglija.lt naujienas ar jų dalį publikuoti ir/ar kitaip naudoti be raštiško "Anglija.lt Ltd." sutikimo draudžiama.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder