COVID-19 pacientai transportuojami kapsulėje
(1)Atkeliavo iš Izraelio
Prieš porą savaičių ligoninę pasiekusi kapsulė – bendrovės „Limarko“ ir Gydymo įstaigų paramos fondo dovana ligoninei.
Bendrovės „Limarko“ direktorius Vytautas Lygnugaris pasakojo, jog užklupus pandemijai jo bičiuliai įkūrė Gydymo įstaigų paramos fondą, prie kurio prisidėti pakvietė ir uostamiesčio mecenatą.
„Aš nedvejodamas sutikau, tik paprašiau, kad mano skirtos lėšos konkrečia parama sugrįžtų ir Klaipėdos gydymo įstaigoms. COVID-19 – didžiulė problema visuomenei. Gerai suprantu, kad bendromis jėgomis galima padaryti žymiai daugiau, nei veikiant po vieną. Todėl džiaugiamės galėdami prisidėti", - sakė V. Lygnugaris.
Beveik 7,5 tūkst. eurų kainuojanti Izraelyje pagaminta kapsulė, kažkada sukurta kariuomenės poreikiams, šiandien naudojama medikų, siekiančių suvaldyti COVID-19 infekcijos plitimą gydymo įstaigose.
Medicinos personalas saugiai gali pasiekti kapsulėje esantį pacientą ir atlikti reikiamas manipuliacijas.
Apsaugo nuo ligos plitimo
„Klaipėdos jūrininkų ligoninėje negydomi pacientai dėl COVID-19 ligos, tačiau mūsų ligoninės medikai vieninteliai Vakarų Lietuvos regione visą parą 7 dienas per savaitę teikia klasterines sveikatos priežiūros paslaugas sergantiesiems miokardo infarktu ir ūminiu insultu. Ligoninė taip pat vienintelė Vakarų Lietuvoje gydo onkohematologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis sergančius pacientus. Nuo pandemijos pradžios Klaipėdos jūrininkų ligoninė gydė daugiau nei 540 žmonių, šalia kitų gyvybei grėsmingų būklių sirgusių ir COVID-19 liga. Todėl labai svarbu, kad infekcija neišplistų tarp kitų pacientų ir medikų, kad dėl to nereikėtų mažinti planinės pagalbos apimčių arba uždaryti kai kuriuos skyrius“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga, už unikalią kapsulę dėkodamas bendrovės „Limarko“ direktoriui V.Lygnugariui ir Gydymo įstaigų paramos fondo direktorei Olgai Zimanaitei.
Transportavimo kapsulė sukurta taip, kad jos viduje pacientas jaučiasi visiškai komfortiškai, tačiau dėl gaubiančių sienelių ir filtravimo sistemų infekcija nepatenka į kapsulės išorę. Tai palengvina ligoninės personalo darbą. Šios kapsulės leidžia užtikrinti tiek personalo, tiek ir pacientų saugą, kad infekcija neplistų.
Įmontuota būtina įranga
„Šis įrenginys montuojamas prie ligoninės lovos ar vežimėlio. Ligonis apgaubiamas permatomos plėvelės gaubtu, kuris užtraukiamas užtrauktuku. Pacientas mato aplinką, gali bendrauti su personalu, o personalas mato paciento reakciją, gali atliepti jo poreikius. Medikai per tam skirtas angas gali prijungti lašines ar kvėpavimo aparatą. Į kapsulę nuolatos tiekiamas oras, viduje veikia ventiliatorius, oro kiekį kapsulės viduje kontroliuoja specialūs davikliai.
Medicinos darbuotojai šį procesą gali stebėti ekranėlyje, įrengtame ant kapsulės korpuso. Specialus filtras neleidžia infekcijai patekti iš kapsulės vidaus į aplinką. Kapsulės šonuose yra angos su vienkartinėmis pirštinėmis. Todėl prireikus medikas saugiai gali atlikti manipuliacijas kapsulės viduje“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės poskyrio, į kurį patenka dar neištirti arba COVID-19 infekcija sergantys pacientai, vyresnioji slaugytoja Valda Vyšniauskaitė.
Nors medikai ligoninėje naudoja visas apsaugos priemones, tačiau ši kapsulė suteikia galimybę saugumo lygį dar labiau sustiprinti.
„Nuoširdžiai dėkojame Gydymo įstaigų paramos fondui ir gerbiamam Vytautui Lygnugariui už pagalbą, rūpestį bei atsakomybę dėl žmogaus gyvybės. Šiuo ypač sudėtingu metu jūsų parama medikams ir pacientams, kovojantiems su COVID–19 infekcija, yra neįkainojama“, – patikino J. Sąlyga.
Rašyti komentarą