Daugiau tyrimų pacientui - daugiau pinigų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad nuo balandžio pradžios gydymo įstaigoms bus didinami konsultacijų, kurių metu pacientui atliekamos dvi ar daugiau medicininių intervencijų, įkainiai. Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, toks sprendimas priimtas tam, kad pacientai į sveikatos priežiūros įstaigas grįžtų rečiau ir sumažėtų eilės pas gydytojus.

„Vieno vizito metu, deja, bet pacientui daroma tik dalinė konsultacija, ir jam vis tenka sugrįžti ir sugrįžti dar kartą.

Tai nuo balandžio pirmosios pagalvojom, kad mėginsime per tą finansinę paskatą keisti tam tikrą pacientų srautų judėjimą, ir skatinsime įstaigas, kad jos vieno apsilankymo metu darytų kompleksą, kad darytų daugiau - dvi ir daugiau įvairių diagnostinių ar kitų medicininių intervencijų", - komentavo A.Dulkys.

„Ir už tokias konsultacijas, kurias sudarys didesnis skaičius vienu metu tyrimų ir intervencijų, bus didesni įkainiai, tie įkainiai didės nuo 30 iki 50 procentų - bendroj sumoj tam skiriame apie 17 milijonų eurų", - pridūrė sveikatos apsaugos ministras.

A.Dulkys pažymėjo, kad ministerija išanalizavo, pas kuriuos gydytojus specialistus šiuo metu eilės yra didžiausios.

Padidintas įkainis už išplėstines konsultacijas bus taikomas 14 specialybių išplėstinėms konsultacijoms, kurias teikia suaugusiųjų ir vaikų kardiologai, neurologai, endokrinologai, reumatologai, taip pat akušeriai ginekologai, dermatologai, gastroenterologai, oftalmologai, otorinolaringologai ir ortopedai traumatologai.

Pasak A.Dulkio, pacientai dažnai siunčiami iš vienos gydymo įstaigos į kitą dėl papildomų apmokėjimų ar siuntimų pas gydytojus specialistus.

„Sugrįžimo atvejų iš praktikos, (...) kai kuriose ligoninėse net ir vaistus paskyrus vėl grąžina pas šeimos gydytoją, sako, tegul jums šeimos gydytojas papasakoja, lyg tai ten negalėtų.

Arba kai kuriais atvejais mes leidžiame, yra galimybė ir kad tuos siuntimus išrašytų ligoninėje, bet to nepadaro, vėl grąžina pas šeimos gydytoją", - pridūrė A.Dulkys.

Todėl, pažymi jis, ministerija ragina gydymo įstaigas vienu metu atlikti kuo daugiau tyrimų ir veiksmų, kad pacientui nereikėtų vis grįžti į įstaigą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder