Dėl eilių pas gydytojus ministrą „sukalė“ net vienas konservatorių lyderių

(6)

Vienas konservatorių lyderių, Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma nebesusilaikė ir viešai išreiškė kritiką konservatorių deleguotam sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui.

„Klausimas sveikatos apsaugos ministrui. Turbūt sutiksite, kad ilgas laukimo laikas patekti pas specialistus yra viena didžiausių šiandieninių sveikatos apsaugos sistemos problemų. Norėčiau paklausti, ką darote ir ką artimiausiu metu darysite, kad tas laukimo laikas trumpėtų? Ar neplanuojate kaip ankstesniais metais numatyti papildomų pinigų toms gydymo įstaigoms, kurios sutiktų teikti virškvotines specialistų paslaugas?

Tik tokiu atveju raginčiau vis dėlto normaliau sumokėti už tas paslaugas. Ne taip, kaip buvo praėjusį kartą, kai sumokėjo tik trečdalį įkainių ir tiek įstaigos, tiek gydytojai liko nusivylę po tokio sprendimo dar ir dėl to, kad tai buvo padaryta su geroku vėlavimu", - per Seime vykusią Vyriausybės valandą į A.Dulkį kreipėsi J. Razma.

„Praėjusiais metais Lietuvos medikų bendruomenė, tikrai galime jai padėkoti už tai, suteikė mūsų šalies gyventojams rekordinį skaičių konsultacijų per visą sveikatos sistemos istoriją. Aš manau, kad pagrindinis dalykas, mūsų pagrindinė problema yra ne eilės, o būtent informacinis raštingumas, registracijos sistemų plėtra, naudojimasis jomis.

Kai yra problema, visą laiką rekomenduoju iš pradžių patekti pas konkretų specialistą. Tikrai kviečiu pasitikrinti IPR IS, pacientų registracijos informacinėje sistemoje, ar tikrai taip yra, ar tikrai artimu metu nėra kitų specialistų kitose gydymo įstaigose. Dažnai pasitaiko, kad randamas tas variantas.

Dabar kita jūsų dalis. Taip, mes stengiamės papildomai finansuoti būtent tas paslaugas, kur yra didžiausios eilės. Tai darėme praėjusį kartą, tai darysime pagal PSDF'o galimybes ir šiais metais.

Noriu atkreipti jūsų dėmesį, kad pirmą kartą sveikatos sistemos istorijoje jau dvejus metus iš eilės mes padengiame visas viršsutartines ambulatorines ir dienos paslaugas. Tai ir yra šios Vyriausybės prioritetas.

Niekada nedengsime viršsutartinių stacionarinių paslaugų, kurias pernai dengėme 30 %, nes tai nėra šios Vyriausybės prioritetas. Tai yra būtent tie pokyčiai, kurių mes ir siekėme, kad būtų daugiau teikiama ambulatorinių ir dienos paslaugų, o ne stacionarinių.

Taigi, ačiū jums už klausimą. Tikrai dėsime visas pastangas. Valstybinė ligonių kasa, kai jau žiūri tas galimybes, jeigu anksčiau darydavo viršsutartines tik po metų, vėliau pradėjo matuoti ir duoti išteklius kas pusmetį, dabar jau Valstybinė ligonių kasa matuoja ir kas ketvirtį.

Bet supraskime, kad PSDF'as yra gyvas organizmas, taip nėra, kad nepasiskaičiavęs, neplanuodamas gali tiesiog imti ir kažką išmokėti. Tačiau tikrai viršsutartinės sumos jau dveji metai iš eilės buvo apmokamos tik pagal mūsų prioritetus. Tai dėsime ir kitas pastangas", - pažadėjo A.Dulkys.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder